Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Güzelleşmeye Dişlerden Başlayın
Güzelleşmeye Dişlerden Başlayın

Güzelleşmeye Dişlerden Başlayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Lingual Teknik (Görünmeyen Diş Teli Uygulaması) Nedir, Nasıl Uygulanır? Lingual Teknik hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Güzelleşmeye Dişlerden Başlayın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Başta kadınlar olmak üzere, herkes için daha güzel görünme dönemi başladı. Zayıflama uygulamalar derken, güzellik merkezlerinin dolup taştığı bugünlerde; kendinizde kalıcı bir trendleri, saç modelleri, lazer güzellik yapmaya ne dersiniz?

Görünmeyen diş teli uygulamasının Türkiye’deki öncülerinden Dr. Cem Caniklioğlu, lingual tekniğin her yaş ve meslekten kişi için uygun olduğunu söylüyor.

Dişlerindeki çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili sıkıntılar yaşayan ancak estetik olarak pek de hoş durmayan diş telleri, bu tür sorunların tek çözümü değil. Son yıllarda giderek yükselen bir alternatif olarak dikkat çeken görünmeyen diş telleriyle, dış görünüşten ödün vermeden, ortodonti tedavisi görmek mümkün.

Dışarıdan bakıldığında görülmesi imkânsız olan lingual diş telleri ve braketler dış görünüşüne önem veren herkes için en ideal çözüm olarak dikkat çekiyor. Dişlerin arka yüzeyine takılan özel braket ve teller, laboratuvar ortamında kişiye özel olarak hazırlanıyor. Dr. Cem Caniklioğlu, ortalama 2 haftalık bir alışma döneminin ardından kişinin, bir yandan çapraşık ya da ayrık dişlerinin tedavisini görürken; diğer yandan hiçbir estetik problem yaşamadan hem sosyal yaşamını hem de iş yaşamını sürdürebildiğine dikkat çekiyor.

Dışardan asla fark edilmeyen lingual diş telleri, dişlerin ön yüzüne takılan ve dış görünüşüne özen gösterenlerin tercih ettiği şeffaf diş tellerine nazaran da estetik üstünlüğünü koruyor. Lingual Teknik, politikacılardan sanatçılara, sporculardan öğrencilere kadar dış görünüşüne önem veren ya da ortodontik tedavinin yol açtığı olumsuz, istenmeyen görüntüden rahatsızlık duyabilecek herkes için bir devrim niteliği taşıyor.

Estetik kaygılarından ötürü ortodontik tedavi görmek istemedikleri için, çapraşık ya da ayrık dişleri ile ilgili tedavi görmeyenler, lingual teknik ile tüm kaygılarından uzak sağlıklı ve estetik bir ağıza kavuşabiliyorlar.

Dr. Cem Caniklioğlu Hakkında: Lingual teknik ile ilgili alınmış patentlerinin yanı sıra konu ile ilgili yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış makaleleri, verilmiş tebliğ ve kursları bulunan Dr. Cem Caniklioğlu, 1992 yılında istanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 1993 yılında aynı üniversitenin Ortodonti Anabilim Dalında ortodonti asistanı olarak çalışmaya başlayarak 1998 yılında İstanbul Üniversitesinden almış olduğu burs ile Amerika Birleşik Devletleri Temple Üniversitesinde lingual ortodonti üzerine eğitim almıştır.

1999 yılında doktora eğitimini tamamlayan Dr. Cem Caniklioğlu 2003 yılında Avrupa Lingual Ortodonti Derneği (ESLO) ve Dünya Lingual Ortodonti Dernekleri’nin (WSLO) sınavlarını geçerek bu derneklerde aktif üye olma hakkını kazanmıştır.

2000-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalında lingual ortodonti ile ilgili klinik ve bilimsel çalışmalar yapan Dr. Cem Caniklioğlu 2007 yılından itibaren serbest ortodontist olarak çalışmaktadır.

METROPOL_20141103_6

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Zencefil İle Korunun

Zencefilin Faydaları Nelerdir? Zencefilin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zencefil İle Korunun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat