Anasayfa / Sağlık Aktüel / Sağlık Haberleri / Güzelleşme Sırası Erkeklerde
Güzelleşme Sırası Erkeklerde

Güzelleşme Sırası Erkeklerde

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Güzelleşme Sırası Erkeklerde yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Geçmişte ‘estetik cerrahi’ denilince, aklımıza sadece kadınlar gelirdi. Ancak günümüzde, kendisini daha iyi hissetmek için, tıbbi müdahaleye gerek duyan erkek sayısı da giderek artış gösteriyor.

Uzmanlar, estetik cerrahinin “nimetlerinden yararlanmak” isteyen erkeklerin en çok burun düzeltme operasyonu, yağ aldırma ve göz kapaklarındaki kırışıklıklar için başvurduğunu belirtiyorlar.

Günümüzde erkeklerde estetiğe çok sıcak bakıyor
Sağlıklı ve genç görünme isteğinin yalnızca kadınlara özgü olmadığını söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Beyhan Çakır, “Özellikle son yıllarda estetik cerrahi erkekler arasında oldukça popüler bir hale geldi. Uygulama talebiyle bana gelenlerin çoğunluğu halen kadınlardan oluşuyor. Fakat son dönemlerde erkeklerin bu orandaki payının da yaklaşık yüzde 40 civarında olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Estetik, özgüveni arttırıyor
Erkeklerin, kariyerleri üzerinde olumlu bir etki oluşturacağına inandıkları için yenilenme sürecine artık daha olumlu baktıklarını belirten Dr. Beyhan Çakır, “Genç ve dinamik bir görünüm iş hayatında karşılıklı olarak olumlu bir etki oluşturuyor. Bireyin kendisi açısından, kendine olan özgüvenin artması, kişiye daha motive bir çalışma ortamı sağlıyor. Karşı tarafta oluşturduğu algı bakımından da genç ve dinamik bir görünüm mesleki başarı algısı üzerinde pozitif bir etki oluşturuyor” diye konuştu.

Burun estetiği ve liposuction yoğun ilgi görüyor
Son yıllarda erkekler arasında Estetik Cerrahi işlemlerine karşı bir ilgi artışının olduğunu ifade eden Dr. Beyhan Çakır, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizde erkekler arasında en çok talep edilen estetik ameliyatlar burun ve liposuction dediğimiz vakumla yağ alma işlemidir. Liposuction bölgeleri olarak da en fazla göğüs, karın ve yan bölgelerdir. Bunlardan sonra sırasıyla estetik göz kapağı ameliyatları, yüz gençleştirme ameliyatları geliyor. Erkekler bu tür estetik ameliyatların sonucunda mutlu oldukları zaman botox ve dolgu uygulamalarına da daha sempatik bakmaya başlıyorlar”.

POSTA_CUKUROVA_GAP_20141004_4

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Ağız Ve Dişe Yatırım Anne Karnında Başlıyor

Sağlıklı Ağız Ve Dişe Yatırım Anne Karnında Başlıyor yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza...

Kapat