Güzel Ayaklara Sahip Olun

Güzel Ayaklara Sahip Olun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Güzel Ayaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Güzel Ayaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Güzel Ayaklara Sahip Olun​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yaz demek açık ayakkabı demek, açık ayakkabı demek güzel görünen ayaklara sahip olmak gerek demek!

Kuru, çatlamış topuklar
Ayak tabanlarınızın yağ bezlerinin yeterli üretim yapamaması topuklarda kuruluk ve çatlamalara neden olur. Sıcak duş ve güneşle temas da nemin yok olmasına neden olabilir. Bunu engellemek için ayaklarınıza her gün (özellikle duştan sonra) krem sürün. Yatmadan önce krem sürmek, ardından pamuklu çorap giymek, ayaklarınızın kremi daha çok emmesini sağlayacaktır.

Nasırlar
Sıkı ayakkabıların neden olduğu basınç nasıra neden olabilir. Bunu engellemek için haftada 3 kere ayaklarınıza ölü derilerinden arındırıcı peeling ile bakım yapınPonza taşı da size yardımcı olacaktır.

Yorgun, ağrıyan ayaklar
Giydiğiniz ayakkabılar ve ayakta çok durmak ayaklarınızın yorulmalarına ve ağrımalarına neden olur.Bunu engellemek için ayağınıza tam oturan ayakkabıları tercih edin. Ayrıca ayaklarınızı rahatlatmak için ılık suya birkaç damla nane yağı damlatabilir ve ayaklarınızı bu suda bekletebilirsiniz.


Ayaklarınıza iyi bakın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanız İçin Ev Yapımı Öneriler

Göz Altı Morluklarından Kurtulmanız İçin Ev Yapımı Öneriler Nelerdir? Göz Altı Morluklarından Kurtulmanız İçin Ev Yapımı Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göz...

Kapat