Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / Her Gün Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri
Her Gün Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri

Her Gün Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Her Gün Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri Nelerdir? Her Gün Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Gün Uygulayabileceğiniz Güzellik Önerileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Güzel görünmek için birkaç küçük rutini sürdürmeniz yeterli.

Çalar saatinizin çalmasından, günün bitmesine kadar geçen uzun süreçte en güzel halinizle görünmeniz elinizde! Üstelik güzel görünmenin yanında kendinizi iyi de hissedeceksiniz.


Uyanma zamanı
Cildinizi yumuşatın
Uyandıktan sonra aldığınız duş sırasında ölü hücrelerinizden, duş jelini sürmeden önce, kese yardımı ile kurtulun. Duşunuzu kısa sürede bitirin ve cildinizdeki yağı kaybetmemek için çok sıcak su kullanmamaya çalışın. Duştan çıktıktan sonra ise havluyla cildinize nazik dokunuşlar yaparak kurulanın. Daha sonra da en sevdiğiniz vücut kreminizle, kreminizi bir fönle önceden ısıttıktan sonra, cildinizi nemlendirin. Ayrıca bir büyük bardak su içmeyi de unutmayın. İçinizi ne kadar çok nemlendirirseniz, dıştan da o kadar taze ve parlak görünürsünüz.

Kapatıcınızla dost olun
Yüzünüzün tümünün parlamasının sırrı doğru kapatıcıyı kullanmakta gizli. Gözlerinizdeki koyu halkaları gizlemek için gözünüzün iç ve dış köşelerine, burun deliklerinizin dış köşelerine (kırmızılıkları kapatmak için) ve dudaklarınızın kenarlarına (derin çizgileri kapatmak için) kapatıcınızı uygulayın. Sonrasında, açık renk bir fondötenle cildinizin rengini dengeleyin ve pürüzsüz bir görünüme sahip olun.

Kaşlarınızı düzeltin
Düzgün ve doğru bir şekilde alınmış kaşlar, güzel görünmeniz için çok önemlidirler. Kaşlarınızın fazlalıklarını düzenli bir şekilde alın. Kaşlarınızın aralarında boşluklar varsa onları kaşınızın renk tonlarında bir göz farı ile doldurabilirsiniz.

Deney yapın
Her sezon değişiminde (ya da dilerseniz daha sık aralıklarla) en sevdiğiniz renk ürünün yerine başka bir renk kozmetik ürününü deneyin. Kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. ​


Günlük görevler
Acil durumlarda hazır olun
Kendinize bir ”ihtiyacım olanlar’’ çantası hazırlayın ve içine 3 tane mutlaka hep yanınızda olması gereken şey (dudak parlatıcısı, rimel, nemlendirici, fırça … vb.) koyun. İş yerinizde her zaman gerekebilecek şeyleri bulundurduğunuz bir yer edinin.

Çimdik atmanın gücünü küçümsemeyin
Yanaklarınıza ve dudaklarınıza atacağınız küçük çimdikler size doğal bir pembelik ve anında makyaj yapmış etkisi kazandıracaktır.

İç güzelliğiniz dışa yansısın
Bütün gün boyunca duruşunuzu doğru tutun. Omuzlarınızı geri verin, dik durun. Pozitif düşünün ve dik yürüyün. İnsanlara en mutlu gülümsemenizi sunun ve bembeyaz dişlerinizi göstermekten çekinmeyin.


Tatlı rüyalar
Temizlenin
Ne kadar yorgun olursanız olun, yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkartın ve yüzünüzü nemlendirin.

Manikürünüzü koruyun
Manikür sonrasında, her bir sonraki gece ojenizin üzerine 1 kat şeffaf koruyucu sürün. Böylece ojeniz uzun süre dayanabilsin.

Kötü saçı unutun
Kural 1: Asla saçınız ıslakken yatmayın. Bu, saç kırılmaları riskini arttırır.

Kural 2: Yatmadan önce saçlarınızı tarayın ve fırçanızı temizleyin. Fırçanızı haftada 1 sabunlu suda yıkayın. 

Kural 3: Sabahları saçınızın kabarmasını engellemek için, fırçanıza ya da saçınıza birkaç damla kabarma karşıtı serum damlatarak, saçınızı tarayın.


Kadın olmak zor ama sonuçlar için uğraşmaya değer!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sıkı Ve Göz Alıcı Göğüslere Sahip Olun

Sıkı Ve Göz Alıcı Göğüslere Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir? Sıkı Ve Göz Alıcı Göğüslere Sahip Olmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat