Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz?
Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz?

Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz? Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Her gün, hepimizin güzel görünmek, ayılmak ve güne hazırlanmak için yaptığı rutin güzellik işlemleri var. Bunları doğru kullanmak en az günlük uygulamak kadar önemli. O nedenle, bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Fön 
Fön makinasını kafa derinize direkt olarak tutarsanız ya da fönü saçınıza sabit bir şekilde uygularsanız bu, saçınızın daha çabuk kurumasını sağlamak yerine, saç derinizi kavurur, saçınıza zarar verir ve saçın, krepe bir görünüme sahip olmasına neden olur. Fönü kullanırken sabit tutmayın ve aşırı ısıdan kaçının. 

Oje 
Her ne kadar sıvı malzemeleri kullanmadan önce çalkalamanız gerekse de bu, ojeler için geçerli değildir. Böyle yaparsanız, ojenizde hava baloncuğu oluşma riski artar. Ojenizi çalkalamak yerine, elinizin içinde yuvarlayın ve elinizin içinde ısıtarak rengin iyice karışmasını sağlayın.

Maskara 
Maskaranızın fırçasını içeri sokup çıkartma hareketini yaparken içine oksijen girmesine neden olursunuz. Bu da bakterilerin oluşmasına yol açar. Bu bakteriler, sonuçta, gözünüzle temas ederler. Bunun yerine, maskaranızın tüpünü ters yüz çevirin ve döndürün. Sürmeden önce de fırçanın üstüne fazla kalan kısmı fırçadan silin. 

Saç düzleştirici 
Uymanız gereken ilk kural, saçınıza bunu uygularken, saçınızdan duman çıkmıyor olması. Saç düzleştiricinizi her zaman orta ısıda tutun ve küçük tutamlar halinde uygulayın.

Saç fırçası 
Fırçayı saçınıza çok sert bir şekilde uygulamayın. Saçlarınız ıslakken, parmaklarınızla saçlarınızı ayırmaya çalışın. Eğer fırça kullanacaksanız da, saçınızı taramaya, uçlardan başlayın. 

Yüz serumları 
Eğer yüz serumlarından maksimum fayda almak istiyorsanız sürdükten sonra direkt güneşe çıkmamalısınız. Üzerine mutlaka güneş kremi uygulamalı ya da serumu gece uygulamalısınız. 

Şampuan 
Öncelikle saçınızın her yerinin iyice ıslandığından emin olun. Daha sonra, şampuanınızı köklere uygulayın ve iyice ovuşturun. Saçlarınızı, kafanızın tepesinde toplamayın ki düğümlere ya da kuru saç uçlarına sahip olmayın. Şampuanın, saçınızdan suyla akarken, saç uçlarınızı temizlemesini sağlayın ve tabii, saçlarınızı iyice durulayın. 


Bu ürünleri, doğru kullandığınızdan emin olun ki daha verimli sonuçlar alın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hijyen Konusuna Daha Doğal Çözümler

Hijyen Konusuna Daha Doğal Çözümler Nelerdir? Hijyen Konusuna Daha Doğal Çözümler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hijyen Konusuna Daha Doğal Çözümler​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat