Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Gün İçinde Daha Aktif Olmanın Kolay Yolları
Gün İçinde Daha Aktif Olmanın Kolay Yolları

Gün İçinde Daha Aktif Olmanın Kolay Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gün İçinde Daha Aktif Olmanın Kolay Yolları Nelerdir? Gün İçinde Daha Aktif Olmanın Kolay Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gün İçinde Daha Aktif Olmanın Kolay Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kendinizi kolayca yorgun ve halsiz hissediyor ve daha aktif bir insan olmanın yollarını mı arıyorsunuz?

Birçok insan spor yapmanın spor salonlarına gitmek ve evde DVD’lerden yardım alarak günde 1 saat çalışmak olduğunu düşünüyor ama işin gerçeği sporun yararlarına sahip olmak için her gün spor salonuna gitmektense günlük hayatınızda basit değişiklikler yapmanızın da yeterli olduğudur. İşte spora gidemeyecek kadar yoğun olanlarınızın hayatını kolaylaştıracak önerilerimiz!

Yokuş yukarı yürüyün
Eğer evinizin ya da işyerinizin yakınlarında yokuş varsa, yokuş yukarı çıkmak ya da koşmak ve aşağı doğru inmek son derece faydalı bir egzersizdir. Yukarı çıktıktan sonra aşağıya yavaşça inerek kendinizi dinlendirmeyi unutmayın. Tabii bunu yaparken doğru ayakkabıları giydiğinize de emin olun!

Sandalye çömelmesi
Çömelme hareketi yapmak, terlemeden fit olmanızı sağlayacak bir yöntemdir. Oturduğunuz zamanlar, her ayağa kalkışınızda, kollarınızı öne doğru uzatın ve kalçalarınızı yukarı doğru kaldırın ve sonra dik durun. Bunu 15’er kere tekrarlayın ki poponuz çalışsın!

İp atlamak
Sanki elinizde bir ip varmış gibi atlama hareketi yapmak kalori yakmak için iyi bir yöntemdir. Bunu, tekrarlayabildiğiniz kadar arka arkaya yapın. Eğer bu hareketi iş yerinde yapamıyor ya da yapmak istemiyorsanız evde sabah kalktıktan hemen sonra yapabilirsiniz. Üstelik elinizde ip yokken yaptığınız bu ip atlama hareketi, gerçekten ip atladığınızda yaktığınız kadar kalori yakmanızı sağlayacak.

Dans etmek
Daha aktif olmanın en eğlenceli yollarından biri de dans etmektir. Şarkının başından başlayarak dans edebildiğiniz kadar çok şarkıda dans edin. Sanki bir müzik videosunda oynadığınızı düşünün, sinirinizi dans ederek atın ya da gördüğünüz yeni hareketlere çalışın. Dans etmek, mükemmel ve hızlı sonuç veren bir egzersizdir çünkü hem çok hareket etmenizi, hem de eğlenmenizi sağlar.

Yürümek
Masanızda yapacağınız 60 saniyelik yürüme hareketi sizin aktif olmanızı sağlayacaktır. Böylece, bilgisayar başında oturmaya da ara verir ve kendinizi rahatlatabilirsiniz. Eğer masanızın etrafında dolanmaktan çekiniyorsanız, merdivenlere gidin ve birkaç kat çıkıp inin ya da kendi katınızda biraz dolanıp bacaklarınızı esnetin.

Yoldan çıkın
Her zaman kullandığınız noktaları değiştirmek iyi bir egzersiz şeklidir. Mesela; ofiste hep kullandığınız yerdeki eşyaları değil de odanın diğer tarafındaki eşyaları kullanın, lavaboya gitmek için başka bir katı kullanın böylece merdiven çıkmış olursunuz, arabanızı uzağa park edin, öğle yemeği için dışarı çıktığınızda yürüyün ve bu küçük değişiklikler sayesinde daha aktif olun.

Daha az oturun
Çalışma aralarınızı ayağa kalkmanızı hatırlatmaları için kullanın. İster gündüz, ister öğleden sonra arasında olun, bu zamanınızı etrafta yürümek ve çalışma arkadaşlarınıza e-postalar atmak yerine, onları ziyaret etmek için kullanın. Öğle yemeği arası olduğu zamansa, zamanınızın bir kısmını oturup yemeğinizi yemeye, diğer kısmını ise dışarıda yürümeye ayırın.

Daha erken kalkın
Her gün birkaç dakika daha erken kalkmak, size hem zaman kazandırır, hem de daha aktif olmanızı sağlar. Eğer erken kalkmakta zorlanıyorsanız her gün, güne birkaç dakika daha erken kalkarak başlayın ve zamanla 15-30 dakika kadar erken kalkmaya kendinizi alıştırın ve bu zamanı vücudunuzu esnetmek, köpeğinizi gezdirmek, koşu bandında yürümek ya da yoga yapmak için kullanın.


Gün içinde daha aktif olmanızı sağlayacak bir sürü yöntem var, biz, bugün size yapılması en kolay olanları anlattık. Bu hafif egzersizler sayesinde ekstra çaba sarf etmeden ve spor salonuna gitmeden de aktif ve fit olabileceksiniz ve böylece kendinizi de daha iyi hissedeceksiniz. Haydi zaman kaybetmeden harekete geçin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Düzenli Egzersiz Yapmanın Faydaları

Düzenli Egzersiz Yapmanın Faydaları Nelerdir? Düzenli Egzersiz Yapmanın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Düzenli Egzersiz Yapmanın Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat