Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Yürüyüş & Koşu / Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları
Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Gün Dışarıda Yürüyüş Yapmanın Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Sağlıklı yaşam için spor şart, yürüyüş ise en güzel sporlardan biri. Siz yürüyüşünüzü koşu bandında mı yoksa dışarıda mı yapanlardansınız?

Daha az stres

Spor salonları stresli ortamlardır. Herkes sürekli acele eder, makinelerin üzerindedir ve içerideki gürültü bile sizi deli etmeye yeter. Sokakta yürümek bunun tam tersi etkiyi yapar. İstediğiniz müziği dinleyebilir ve rahatlayarak sporunuzu yapabilirsiniz.

Farklı yerler
Dışarıda yürümenin bir diğer faydası istediğiniz zaman çevrenizi değiştirebilmenizdir. Yürüyebileceğiniz pek çok yer, alan, parkur vardır.

Farklı mevsimler
Dışarıda yürürken mevsim değişikliklerini fark edersiniz. Bu da sizi doğayla iletişim halinde kılar ve hayatınızın daha dengeli olmasını sağlar.

D vitamini
Güneş en iyi D vitamini kaynağıdır ve dışarıda yürüyerek bol bol D vitamini alırsınız. Vücudumuz, D vitaminini emmek için en az 15 dakika koruyucusuz güneşe maruz kalmalıdır. D vitamini sizi kolon kanserinden, depresyondan, kalp hastalıklarından, osteoporozdan ve mevsime bağlı duygusal rahatsızlıklardan korur. Fakat 15 dakika sonra koruyucu krem sürmeyi unutmayın!

Vücudunuzla barışmak
Dışarıda yürümek vücudunuzla barışmanıza da yardımcı olur. Egzersiz bağımlılığınızdan kurtulursunuz, vücudunuzun sıkılaşmasını sağlarsınız ve etrafınızın farkında olursunuz.

Daha kuvvetli bacaklar
Dışarıda yürümek bacaklarınızın da daha kuvvetli olmalarını sağlar. Koşu bandı, hep aynı çalışmayı yaptığınızda, bacaklarınızın şişmesine neden olur fakat dışarıda yürümek bütün bacak kaslarınızı çalıştırarak daha sağlıklı ve güzel bacaklara kavuşmanıza yardımcı olur.

Temiz hava
Dışarıda olmak temiz hava almanızı sağlar. Böylece zihniniz ve vücudunuz temizlenir.


Daha ne bekliyorsunuz? Haydi sokağa!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İşyerinde Öfke Kontrolü

İşyerinde Öfke Kontrolü İçin Öneriler Nelerdir? İşyerinde Öfke Kontrolü İçin Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İşyerinde Öfke Kontrolü yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat