Her Gün Detoks Yapın

Her Gün Detoks Yapın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sıkı Diyetlerle Uğraşmadan Detoks Yapmak Mümkün Mü? Sıkı Diyetlerle Uğraşmadan Detoks Yapmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Gün Detoks Yapın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sıkı diyetlerle uğraşmadan da detoks yapmak mümkün.

Limonlu sıcak su için
Sabah uyanınca ilk iş olarak limonlu sıcak su içmek, detoks yapmanın en hızlı yoludur. Limon, vücuda girince alkali olur ve bu, vücudun dengesini tekrar bulmasına yardım eder. Bunun dışında limon, karaciğerin düzgün çalışmasına da yardımcı olur ve bu sayede vücuttan toksinlerin atılması sağlanır.

Güne yeşil bir smoothie ile başlayın
Yeşil smoothieler detoks yapmanızı sağlayan bir diğer alkali içecektirler.

Boş mideye meyve yemek
Sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olan kişilerde meyvenin, tüketildikten sonra, 20-30 dakika içinde atıldığını biliyor muydunuz? Meyve, boş mideyle yenildiğinde, son derece temiz ve kolay hazmedilebilir bir yiyecektir. Bu sayede, vücudun detoks yapmak için enerji saklamasına yardımcı olur.

Lif alımınızı arttırın
Detoks programının en önemli bölümlerinden biri olan lif, günde 25-30 gram arasında alınmalıdır. Chia tohumları ve esmer pirinç kolay tüketilebilir lif kaynaklarıdırlar.

Her öğünde çiğ, yapraklı yeşillik yiyin
Öğle yemeğinde büyük bir tabak salata yemek, ana yemekten önce çiğ sebze tüketmek iyi detoks yöntemleridir.

Bitkisel çay için
Bitki çayları detoksa yardımcı olan içeceklerdirler. Zencefil, tarçın, nane gibi bitkiler vücuttan toksinlerin atılmasını desteklerler.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar

Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar Hangileridir? Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar yazısını sadece...

Kapat