Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Gözlerinizin Daha Güzel Görünmelerini Sağlayacak Öneriler
Gözlerinizin Daha Güzel Görünmelerini Sağlayacak Öneriler

Gözlerinizin Daha Güzel Görünmelerini Sağlayacak Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gözlerinizin Daha Güzel Görünmelerini Sağlayacak Öneriler Nelerdir? Gözlerinizin Daha Güzel Görünmelerini Sağlayacak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gözlerinizin Daha Güzel Görünmelerini Sağlayacak Öneriler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Makyaj, kusurları kapatacak ve sizi daha güzel gösterecek şekilde uygulanmalıdır.

Önce kapatıcı
Göz makyajında ilk yapılması gereken şey kapatıcı uygulamaktır. Kapatıcınızın renkini dikkatli seçin, cildinize yakın bir ton olmasını tavsiye ederiz. Altın tonlarındaki kapatıcılar seçmek size daha genç ve güzel bir ışıltı katacaktır.

Alta ve üste uygulayın
Kapatıcıyı uygulamak için parmak uçlarınızı kullanın. Bu, hem kapatıcınızın ziyan olmamasını hem de doğal bir görünümü olmasını sağlayacaktır. Kapatıcıyı her zaman hem göz kapaklarınızın üzerine hem de göz altlarınıza uygulayın. Kapatıcıyla gözlerinizin etrafında bir daire yaratın ve sonra makyajınızın devamını uygulayarak gözlerinize parlaklık kazandırın.

Mineral pudra uygulayın
Farı uygulamadan önce mineral bir pudrayı yüzünüze uygulayın. Pudranızdan birazını parmak uçlarınızla kapatıcınızın üzerine de uygulayın ki kapatıcınızın yağlı görünümü ortadan kalksın. Bu pudra sürme şekli, farınız için de mükemmel bir baz yaratacaktır.

Önce beyaz farı sürün
Büyük görünen gözlerin sırrı beyaz fardan geçer! Beyaz bir farı bütün göz kapağınıza uygulayın bu, gözlerinizi daha büyük gösterecek ve farınızın rengini ortaya çıkartacaktır.

Göz kapağı çizgisi
Şimdi göz kapağınızın katlandığı noktaya koyu bir renk far sürmenin vakti geldi. Eğer esmerseniz, koyu kahverengi bir farı hafif bir parlatıcı far ile kullanabilirsiniz. Koyu farınızı, saç renginize ve cilt renginize uygun bir tonda seçin. Kahverengi, hemen hemen herkese yakışan ve doğal duran bir renktir o nedenle ne renk yapacağınızı bilmiyorsanız kahverengiye yönelin. Bu koyu renk farla bütün göz kapağınızı boyamamaya dikkat edin. Farı, göz kapağınızın ortasından dış köşeye doğru uygulayın. Böylece beyaz göz farı hala görülür olur ve gözlerinizi daha iri gösterir.

Karıştırın
Küçük bir far fırçası alın ve nazik bir şekilde bütün uyguladığınız göz farlarını birbirine karıştırın. Sert bir çizgi kalmamasına dikkat edin.

Son rengi uygulayın
Şimdi sıra dikkat çekici göz farını uygulamaya geldi. Bebek pembesi gibi yumuşak bir rengi seçerek gözlerinize dikkati abartmadan çekin. Bebek pembesini kaşınızın oradaki kemikten göz kapağının çizgisine kadar sürün. Bu, bütün modellerin gözlerini daha büyük gösterme hilesidir.

Eyeliner
Sırada eyeliner kullanmak var. Siyah her zaman en çok tercih edilen ve klasik renktir ve siz de bunu kullanabilirsiniz. Eyelinerınızı ister kalem, ister sıvı, ister toz seçin ama jel olanlardan uzak durun. Çünkü jel eyeliner çabucak bozulur. Eyelinerınızı göz pınarınıza kadar çekmeyin, göz pınarınızın orayı boş bırakmak daha doğal bir görünüm verecektir.

Rimel
Son olarak iyi kalite, sudan etkilenmeyen bir maskara seçin ve bunu 2-3 kat olarak kirpiklerinize uygulayın.


Hazırsınız!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
11 Adımda Mükemmel Makyaj

Mükemmel Makyaj İçin Gerekenler Nelerdir? Mükemmel Makyaj hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 11 Adımda Mükemmel Makyaj ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat