Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları
Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları

Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları Nelerdir? Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Birkaç ufak hile ve taktik ile gözlerinizin çok daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ünlülerin makyajsız fotoğraflarını gördüp de şaşırmamak elde değil. Gwtneth Paltrow’un makyajsız halini görenler, hayret ediyorlar. Makyajsızken, gözleri nerdeyse görünmezken, bazı fotoğraflarında ise makyaj sayesinde gözleri parıldıyor. Perki bunun sırrı nedir? Aslında birkaç yol var. Büyük gözlere sahip olmak için bunları deneyebilirsiniz:

Kıvrık kirpikler
Eğer doğal, uzun ve harika kirpikleriniz yoksa onları kıvırmadan önce, gözlerinizi ortaya çıkaracak bir rimel uygulayın. Uygun rimeli uyguladıktan sonra, rimeliniz kurudukça, kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz (eğer gün içinde rimelinizi temizlemeden kirpiklerinizi kıvırmak istiyorsanız, bu iyi bir taktik). Daha uzun süreli bir kullanım için, kirpik kıvırma aletinize, saç kurutma makinesiyle 3 saniye kadar basınç uygulayabilirsiniz. Tabi üst kirpiğinizi sıkıştırmadan önce metalin çok sıcak olmadığından emin olun.

Alt kirpikler
Birçok makyaj uzmanı, gözleri küçük gösterdiğine inandıklarından, alt kirpiklere rimel uygulamaktan kaçınırlar. Bu bazı kadınlar için doğru olabilir ancak birçoğunda alt kirpiğe uygulanmış rimel ve eyeliner çarpıcı değişiklikler yaratabilir. Kendiniz deneyerek, farkı anlayabilirsiniz.

Rimeli alt kirpiklere uygulamak için, fırçayı dik tutun ve ileri geri sürün. Eğer alt kirpiklerinize eyeliner uygulayacaksanız, kalem şeklinde olanlardan kullanın; bu daha yumuşak bir görüntü sağlar. Daha sonra parmağınızla ufak dokunuşlar yapın, böylece düz bir çizgiden çok daha doğal bir görünüş elde edebilirsiniz.

Takma kirpiklerden çekinmeyin
Kişiye özel takma kirpikler dikkat çekici ve görkemlidir, doğru kullanıldıklarında da çok doğal görünürler. Artık, büyük alışveriş merkezlerinde ”takma kirpik reyonları” ve bu alışveriş merkezindeki, kozmetik mağazalarında kirpik uzmanları bulmak mümkün. Yakınınızda olanlara bir bakın. Alışveriş merkezine gitmek istemiyor musunuz? Eczaneler de takma kirpikler bulabilirsiniz. Eğer aldığınız takma kirpikler çok uzunlarsa, bir makas yardımıyla biçimlendirebilirsiniz.

Beyaz gölgeler neden makyözler için bir sır?
Akşam dışarı çıktığınızda, göz pınarınıza, ufak bir parça açık renkli far sürebilirsiniz. O minicik beyaz dokunuşun, gözlerinizi nasıl aydınlattığına inanamayacaksınız. Bu makyaj sanatçılarının eski bir sırrıdır; kırmızı halıdaki ünlülere dikkatle bakarsanız siz de göreceksiniz!

Ceylan gözlü, baştan çıkarıcı bakışlar için, alt göz kapağınızı kremimsi beyaz bir göz kalemiyle çizmeyi de deneyebilirsiniz.

Kapatıcıları değişik bölgelerde kullanın
Yüzünüzdeki lekeleri kapatmak için aldığınız kapatıcıları, aynı zamanda göz çevreniz için de kullanabilirsiniz. Hatta gözaltınıza ve kaşınızın üst köşesine de bu kapatıcıdan uygulayabilirsiniz. Kapatıcınız ile yapacağınız ufak bir hileyle, gözlerinizi büyütmeniz mümkün. Kapatıcınızı, kaşınızın bitim noktasının hemen altına, boylu boyunca yayın. Çenenizi boğazınıza yapıştırın, aynaya bakın ve gözlerinizin çevresine düşen gölgenin uzandığı yere, yaydığınız kapatıcınız ile bir çizgi çekin, daha sonra sürdüğünüz kapatıcıyı, parmağınızla hafif dokunuşlar yaparak, iyice yayın.

Kaşlarınızı bakımlı tutun
Bakımlı kaşların çehrenizi ne kadar değiştirdiğini görünce inanamayacaksınız. Bunun birçok kadında gerçek olduğuna şahit olabilirsiniz. Hiç ağda ya da cımbız kullanmadan da kaşlarının hoş göründüğünü düşünen kadınlar var. Bu kadınlar, gereğinden fazla cımbız kullanmaktan korkuyorlar ya da hangi şekli vermeleri gerektiğini bilmiyorlar. Kaşlarına bakım uygulanması gerektiğini anlayana kadar, çok daha güzel görünebileceklerini fark edemiyorlar. Ağda, cımbız ya da iplikle kaşlarınızı almak için profesyonel birine danışın ve onların yarattığı yol haritasını takip ederek kendi rötuşlarınızı yapmaya devam edin. Güzel bir kaş kalemi edinerek de, kaşlarınızın boş kalan kısımlarını doldurun. Böylece harika kaşlara sahip olarak, gözlerinizin çok daha büyük ve güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.


Bütün bu basit hileleri kullanarak, çok daha büyük ve güzel gözlere sahip olabilir ve bakışlarınızla etrafınızdaki insanları etkileyebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri Nelerdir? Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat