Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Göz Çevresi Estetiği / Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göz Kapağı Ve Göz Çevresi Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Göz kapaklarında genetik veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişiklikler, insana yorgun ve daha yaşlı bir ifade verir. Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve kaş ile birlikte aşağıya doğru sarkma olur. Alt göz kapaklarında ise, deride sarkma, kırışıklık ve göz altı torbalarındabelirginlik oluşabilir. Bu oluşumları engellemek için göz kapağı ve göz çevresiestetiği yapılır.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 3–5 gün arasında dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatması tavsiye edilir.

Göz kapağı estetiği yapılırken neye dikkat edilmelidir?
1) Gözün altından yanağa doğru inen bir oluk varsa bu doldurulmalıdır. Çünkü standart göz kapağı ameliyatı bu problemi çözmez.
2) Yanaklarda sarkma varsa, yanak kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır.
3) Üst göz kapağı blefaroplastisinde, alın mutlaka değerlendirilmelidir. Alın germe, şakak kaldırma ameliyatları ile birlikte kaşlar doğru pozisyonlarına alındıktan sonra hala üst göz kapağında sarkma varsa bu giderilmelidir.
Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün hasta evine gönderilebilir. 4-5. günde dikişler alınır. Hastanın evinde ilk 48 saati başı yüksekte olacak biçimde yatarak geçirmelidir. 

Riskleri var mıdır?
Ameliyat sonrasında enfeksiyon çok nadirdir. Kanama hemen hemen bütün göz kapağı ameliyatlarında olur ve morarmayla ortaya çıkar. Bu nedenle küçük kanamalar önemli değildir. Ancak daha büyük kanamalar önemsenmelidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Göz Çevresi İçin Ameliyatsız Girişimler

Göz Çevresi İçin Ameliyatsız Girişimler Nasıldır? Göz Çevresi İçin Ameliyatsız Girişimler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göz Çevresi İçin Ameliyatsız Girişimler​ ​yazısını sadece...

Kapat