Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Gökyakut (Safir, Kader Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Gökyakut (Safir, Kader Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Gökyakut (Safir, Kader Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gökyakut (Safir, Kader Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Gökyakut (Safir, Kader Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gökyakut (Safir, Kader Taşı) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Gökyakut Faydaları

 • Böbrekleri kuvvetlendirir.
 • Kalbi kuvvetlendirir.
 • Aşkta sadakati sağlar, yanlış davranışları engeller.
 • İnancı güçlendirerek kişiye güven verir.
 • Şevkat duygusu vererek, ruhsal duyarlılığı arttırır.
 • Kuşkuları yok eder, özgürlük hissi verir.
 • Psişik yetenekleri arttırır.
 • Sezgiyi kuvvetlendirir.
 • Sinirleri yatıştırır, konsantrasyonu arttırır.
 • Mavi Safir: Telaşlı ruh halini, zihin dağınıklı oluşturan olumsuz duyguları, korkuları, endişeleri, kuruntuları, nefret ve intikam duygularını, öfkeleri, dargınlıkları ortadan kaldırıp bunların yerine iç huzuru, sevinç, memnuniyet, sevgi ve dostluk duyguları yerleştirir.
 • Siyah Safir: Fiziksel zararlardan ve bedensel hastalıklardan korur. Kişinin kendisine güvenini arttırır.
 • Mor Safir: Yoğunlaşma haline geçmekte yardım eder, maneviyatı artırır.
 • Sarı Safir: Kişiye akıl, irfan, bilgelik, dirayet, zenginlik, başarı, saadet ve istediği alanda yükselme şansı getirir.
 • Beyaz Safir: Akıl ve algılama gücünü harekete geçirir. Bir konu üzerinde odaklanmamıza yardım eder. güzelliğe, dürüstlüğe, güzel ahlaka yönlendirir.

Yapısal Özellikleri
Safir taşı da yakut taşı gibi korindon grubuna aittir. Çeşitli renklerde bulunabilir. Dünyanın en pahalı ve en değerli taşları arasında bulunan safir, sert ısıya dayanıklıdır. Muhteşem mavi renkli ve beyaz damarlı olurlar. Işıltısı ve aydınlık görüntüsü onu diğer taşlardan farklı kılar. Dünyada en değerli safir taşları Hindistan’dan çıkarılanlardır.

Mohs ölçeğine göre safir sertlik derecesinde elmastan sonra gelir. Safir saf iken renksiz bir mineral olan korondumun bir çeşididir. Çok değerli bir mücevher olması onları aranır hale getirmiştir.

Bilinen en büyük safir, 563 karatlık Hindistan yıldızıdır. New York Doğal Tarih Müzesi’nde sergilenmektedir. 330 karat olan bir diğeri ise asyanın yıldızı olarak adlandırılmış olup, Washington DC’de sergilenmektedir.

Safir kendine has canlı bir görünüme sahiptir. Tarih boyunca, özellikle batı kralları tarafından kutsal bir koruyucu olarak kabul edilmiş, kullanımı kralların tekeline alınmış, kötülüklerden, ihanetten, büyülerden, yenilgilerden korunmak için kullanılmıştır. Ayrıca Safir papalık makamınında sembolüdür. Osmanlı hükümdarlarının takı olarak kullandığı da bilinmektedir. Çok pahalı olduğunda halkın kullanması da zaten pek mümkün değildir.

Önemli Not
Safir taşı çok pahalı olduğundan, sıradan takı ve mücevher mağazalarında bulunmamaktadır.

Diğer İsimleri: Safir, Kader Taşı
Sertliği: 9
Özgül Ağırlığı: 4 – 4,1
Kimyasal Grubu: Oksitler
Bağlı Olduğu Grup: Korund
Diğer Grup Üyeleri: Yakut
Yapısal Görünümü: Saydam, yarısaydam
Parlaklığı: Elmas gibi sert, camsı
Uyumlu Olduğu Unsur: Ateş, Hava
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, Gortlak, Alın
Rengi: Asıl olarak gece mavisidir, ancak kırmızı haricinde tüm renklerde de olabilir
Sembolü Olduğu Hususlar: Sadakat, Aşk, Özlem
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Hindistan, Tayland, Sri Lanka, Afganistan, Avustralya, Brezilya, Pakistan ve Rodezya

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Galen Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Galen Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Galen Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Galen Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat