Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Kadın Göğüs Estetiği / Göğüs İmplantlarınızın Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?
Göğüs İmplantlarınızın Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Göğüs İmplantlarınızın Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Göğüs İmplantlarınızın Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız? Zarar Görmüş İmplantlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göğüs İmplantlarınızın Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İmplantlar zarar görürse ne yapmalı?

Eğer göğüs implantlarınız varsa, birkaç senede bir, değiştirilmesi gerektiklerini yoksa, bozulma, ayrılma, patlama gibi risklerinin olduğunu biliyorsunuzdur. 

Efsanelerden birine göre, silikonların içindeki ölümcül maddeler, kan dolaşımınıza girebilir fakat bu, eğer silikonlarınızı son 10 sene içinde yaptırdıysanız, endişelenmemeniz gereken bir durumdur. Çünkü modern silikonlarda böyle zararlı maddeler bulunmaz.

Zarar görmüş implantların riskleri nelerdir?
Bir silikon zarar gördüğünde, etrafındaki yara dokusu acı verici şekilde iltihaplanabilir ve yeni yara dokularının oluşması sebebiyle, göğüslerinizin şeklinde değişime neden olabilir. 

Şanslıyız ki bunun ciddi, uzun süreli riskleri yoktur. Yani bu durum, göğüs kanserine yakalanma riskinizi ya da bağ dokusu hastalıklarına yakalanma riskinizi arttırmaz.

İmplantlar zarar görünce yaşanan belirtileri nelerdir?
Bazı zamanlarda hiçbir semptom görülmemekle birlikte, bazen aşağıdaki semptomlar yaşanabilmektedir; 

  • Göğüslerde rahatsızlık hissi ve ağrı
  • Göğüslerde yanma, karıncalanma ya da hissizleşme
  • Kızarma
  • Normal olmayan şişmeler
  • İmplantların çevresinde ya da koltuk altında sert kitle oluşumu
  • Göğüslerin şeklinde ya da büyüklüğünde değişme
  • Normal olmayan yumuşama ya da sertleşme


Eğer implantlarınızın zarar gördüğünü düşünüyorsanız ne yapmalısınız? 
İmplantlarınızı takan doktorunuzla hemen iletişime geçin. Eğer doktorunuz gerekli görürse, mamogram, ultrason, tomografi, göğüs mri gibi işlemlerden geçmenizi isteyebilir. Böylece implantınızda bir sorun olup olmadığı kesin olarak saptanır.

İmplant zarar gördüyse ne olur? 
Bunun tedavisi genellikle ameliyatla implantların çıkartılması ve etrafındaki yara dokusunun temizlenmesi şeklinde olur. Yerlerine yeni implantların takılması tamamen hastanın seçimine bağlıdır. Eğer istemezseniz, tekrar implant taktırmak zorunda değilsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İri Memelerde Küçültme Ameliyatları

İri Memelerde Küçültme Ameliyatları Nasıl Yapılır? İri Memelerde Küçültme Ameliyatları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İri Memelerde Küçültme Ameliyatları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat