Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Kadın Göğüs Estetiği / Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Meme dikleştirme estetiği nedir?
Hacim olarak yeterli fakat sarkık olan memeleri düzeltmek için yapılan cerrahi operasyona meme dikleştirme estetiği denir.

Meme dikleştirme için kimler uygun adaydır?
Yoğun kilo alıp vermeler, gebelik ve emzirme, ilerleyen yaş, genetik miras ve yer çekimi gibi faktörlerden dolayı memelerde sarkmalar oluşur. Bu süreçlerin sonunda kişi mevcut görüntüsünden rahatsız ise memeleri eski dikliğine kavuşturmak için bu operasyon gerçekleştirilebilir.

Meme dikleştirme için yaş sınırı var mıdır?
Meme dikleştirme estetiği özel bir durum olmadığı sürece 18-20 yaş üzeri yapılan bir operasyon olup; üst yaş sınırı yoktur.

Göğüsler neden sarkar?
Gerek yaşlanmaya gerekse de hormonal nedenlere bağlı meme dokusunda azalmalar olur. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur.

Ayrıca memeler süt dolu olunca büyür, emzirmeyle boşalırlar. Bu tekrarlanınca memeler de doğal olarak sarkar. Bazı durumlarda sarkıklık erken yaşlarda başlayabilir ve bazen de bu durummemeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf olmasından kaynaklanabilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı için kullanılan tekniklerde memeucundan aşağıya doğru ters T şeklinde iz olur. Genellikle memene kadar sarkıksa bırakılacak iz de o kadar büyük olur. Teknik açıdan meme küçültme operasyonuna benzer. Fakat doku çıkarılmaz.

Genel anestezi altında yapılır ve genellikle 3 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası hasta 1 gün yatırılır ve ertesi gün taburcu edilir. Birkaç gün içerisinde de işine dönebilir.

Meme protezleri sarkıklığı düzeltir mi?
Maalesef hayır. Çok az sarkıklığı olan hastalarda meme ucunun hafifçe kaldırıldığı olur fakat meme portezlerinin tek amacının memeyi büyütmek olduğu unutulmamalıdır!

Meme dikleştirme için genel mi yoksa lokal anestezi mi gerekir?
Meme dikleştirme estetiği genel anestezi altında yapılan bir operasyondur.

Meme dikleştirme öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Eğer sigara kullanımı söz konusuysa iyileşme sürecine olumlu katkı sağlamak için operasyon öncesi ve sonrası dönemde kullanmamak gerekir. Özellikle ameliyattan 1 ya da 2 hafta önce ve ameliyat sonrası en az 3 hafta süreyle sigara içmemesi yerinde olur. Ayrıca meme dikleştirme estetiği öncesinde hastanın düzenli kullandığı ilaç ve ya ilaçlar var ise; bunu mutlaka hekimiyle paylaşmalıdır.

Meme dikleştirme operasyonu için uygun mevsim ne zamandır?
Meme dikleştirme her mevsimde yapılabilir bir estetik cerrahi operasyondur.

Meme dikleştirme için silikon protezler yeterli olur mu?
Meme sarkmalarında meme dokusu hacmi normal olabileceği gibi normalden küçük de olabilir. Böyle bir durumda memeye hacim verebilmek için silikon protezlerle büyütme sağlanırken aynı zamanda meme dikleştirme işlemi birlikte yapılabilir. Ancak meme hacmi normal olup sadece sarkıklık söz konusu ise silikon protezlere gerek yoktur; sadece meme dikleştirme operasyonu ile sorun giderilir.

Doğumdan ne kadar süre sonra meme dikleştirme ameliyatı olabilirim?
Meme dikleştirme operasyonu için emzirme dönemi bittikten sonra 6 ay gibi bir süreci tamamlamak gerekir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Göğüs Küçültme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Göğüs Küçültme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Göğüs Küçültme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat