Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Kadın Göğüs Estetiği / Göğüs Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Göğüs Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Göğüs Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Göğüs Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Göğüs Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göğüs Büyütme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Meme büyütme ameliyatı kimlere yapılabilir?
Yapısal olarak küçük memeleri olan veya doğumdan sonra küçülmüş veya içi boşalmış memeler için uygulanır.

Meme büyütme operasyonu sırasında kullanılan protez meme sarkıklığını düzeltebilir mi?
Nadir bazı durumlarda protezler bu amaç için kullanılabilir. Ama gerçekten meme dokusunda bir sarkma mevcutsa bu işlem bir meme dikleştirme ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında iz kalır mı? 
Meme protezleri üç farklı noktadan yapılan kesilerle yerleştirilmektedir.
1) Meme altı kıvrımı
2) Koltuk altı kıvrımı
3) Meme ucu

Bu alanlardan yapılan kesilerle silikon, meme dokusunun altına veya göğüs kasının altına yerleştirilir. Kas altına yerleştirmede ameliyat sonrası dönemde daha fazla ağrı olmakla birlikte ameliyat sonrası problemlerin daha az olması ve daha naturel sonuçlar elde edilmesi açısından tercih edilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?
Meme büyütme ameliyat genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1-1.5 saat kadar sürer. Hasta ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler.

Meme büyütme ameliyatının riskleri var mıdır?
Meme büyütme ameliyatının en önemli komplikasyonu kapsül kontraktürü denen durumdur. Kapsül kontraktürü vücudun oluşturulduğu destek dokusunun meme şeklini bozması ve aşırı sert biçimde ele gelmesidir.

Meme büyütme sınırı var mıdır?
Elbette ki bir sınırı vardır. Bu sınır vücut orantıları göz önüne alınarak uzman doktor tarafından belirlenir ve bu bilgi hastaya aktarılır.

Meme büyütme estetiği emzirmeye engel midir?
Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon protezler meme dokusu arkasındaki kasın altına yerleştirilir. Süt bezleri ve kanallarına zarar verilmediği için bu operasyon emzirmeye engel değildir.

Meme büyütme ameliyatında iz kalır mı?
Meme büyütme ameliyatından sonra kızarık halde olan izler zamanla belli belirsiz hale gelir. Bu belli belirsiz iz göğüs altında kalacağından kişi için rahatsızlık vermez.

Meme büyütmede kullanılan silikon protezin belirli bir ömrü var mıdır?
Silikon protezler ömür boyu vücudunuzda sorun yaşatmadan kalabilir. Sadece çok nadir oluşabilecek komplikasyonlar sonucu çıkarılması gerekebilir.

Meme büyütme estetiği ile doğal bir sonuç elde etmek mümkün müdür?
Tabi ki mümkündür ve çoğu kez öyle olur. Ancak her ameliyatta olduğu gibi çok düşük düzeyde de olsa estetik sonucun istediğimiz şekilde olmama olasılığı vardır. Bunlar minik revizyonlarla düzeltilebilecek durumlardır. 

Meme büyütmede kullanılan silikon protezler mamografiyi nasıl etkiler?
Silikon protezler mamografi görüntülemesi almaya engel değildir. Ancak bu işlem öncesinde mamografi teknisyenine silikonunuz olduğunu söylemeniz önemlidir. Eğer aile geçmişinizde meme kanseri vakası var ise bunu doktorunuzla mutlaka paylaşmanız gereklidir.

Meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler patlar mı?
Normal bir dokunma veya sıkmayla meme protezi kesinlikle patlamaz. Meme protezinin patlaması için çok ciddi bir künt travma olması gerekir. Ciddi bir trafik kazası, delici kesici alet yaralanması bu duruma örnek verilebilir.

Meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler kanser yapar mı?
Meme protezinin, kansere neden olmadığı birçok bilimsel araştırmacının yaptığı araştırmalar sonucunda saptanmıştır. Bu araştırmalarda, 20–30 yıl gibi uzun süreler boyunca takip edilen hastalar incelenmiş ve meme protezi konulan kadınlarda, protez konulmayan kadınlara göre meme kanseri oluşma oranının aynı olduğu hatta kanser riskinin biraz daha düşük olduğu tespit edilmiştir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Meme Dikleştirme Ameliyatları

Meme Dikleştirme Ameliyatları Nasıl Yapılır? Meme Dikleştirme Ameliyatları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Meme Dikleştirme Ameliyatları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat