Göbek Yapan Alışkanlıklar Nelerdir ?

Göbek Yapan Alışkanlıklar Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Göbek Yapan Alışkanlıklar Nelerdir? Göbek Yapan Alışkanlıklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göbek Yapan Alışkanlıklar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Göbek Yapan Alışkanlıklar

Göbeğinizin nedeni günlük hayattaki alışkanlıklarınız olabilir.

Yağlı yiyecekler

Bazı sağlıklı yağlar kilo vermenize yardımcı olurken, bazıları kilo almanızın bir numaralı nedenidirler. Hamburger, pizza gibi yağlı yiyeceklerden uzak durmak göbeğinizden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ekmek
Beyaz ekmek, karın bölgenizde yağlanmaya neden olur ama tam tahıllı ekmekler, yulaf ve tam buğdaylı ekmekler kanınızdaki insülin seviyesini arttırarak karın bölgesinde yağlanma olması ihtimalini azaltırlar.

Light ürünler
Şekersiz tatlılar, atıştırmalıklar ya da diyet içecekler uzun vadede size yardımcı olamazlar çünkü yapay tatlandırıcılar metabolizmanızı yavaşlatırlar.

Çok içki içmek
Aşırı alkol, özellikle de bira, alımı göbek oluşumunun bir numaralı nedenidir. Eğer alkol alacaksanız 1-2 kadeh kırmızı şarap içmeyi tercih edin.

Öğün atlamak
Öğün atlamak bir sonraki öğünde fazla yemenizi sağlar ve bu da kilo almanıza neden olur. Bunun yerine öğünleri atlamadan, daha küçük porsiyonlar tüketerek kilo almanın önüne geçebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Gıda Seçme Rehberi

Sağlıklı Gıda Seçme Rehberi​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Gıda Seçme Rehberi​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat