Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler Nelerdir?
Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler Nelerdir?

Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler Nelerdir? Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Göbek Yağlarınızdan Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler

Günlük besinlerinize ekleyip aniden yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak sihirli besinler malesef yok ama unutmayın ki, sağlıklı besin ve egzersizle her şey mümkündür!

Taze meyve

Taze meyveler, doğru karbonhidratlara ve doğal şekere sahiptirler. Doğal şeker, modunuzun yükselmesini ve enerjik olmanızı sağlar. Üstelik, taze meyveler yüksek miktarda lif içerirler ve sizin de bildiğiniz gibi lifler, rejim yapan herkesin en iyi dostlarıdır. Meyve tüketmek, sağlıklı bir sindirim sistemine ve kendinizi uzun süre tok hissetmenize yardım eder.

Taze sebze
Tıpkı taze meyveler gibi, taze sebzeler de göbek kısmındaki yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacakbesinlerdendirler ve yine, tıpkı meyveler gibi, taze sebzeler de bol miktarda lif içerirler. Taze sebzeler aynı zamanda canınızın tuzlu ve kalorili yemekleri istemesini de engellerler.

Düşük yağ oranına sahip süt ürünleri
Biz kadınların D vitaminine ve kalsiyuma ihtiyaçları vardır. Fakat, tam yağlı süt ürünleri kilo aldırırlar. Çok şanslıyız ki düşük yağ oranına sahip süt ürünlerini marketlerden kolayca bulabiliyoruz. Yağ oranı düşük süt ürünleri aynı zamanda, karın çevresindeki yağların yakılmasını da kolaylaştırırlar.

Yağsız proteinler
Izgara tavuk, fırında pişmiş balık, lezzetli fasulyeler ve baklagiller göbek kısmınızdaki yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olurlar. Yağsız proteinler, kaybettiğiniz yağlarınızın yerine kas koymanızı sağladıkları için oldukça önemlidirler.

Vejeteryan öğünler
Çok basit bir şekilde, bir günlük öğünlerinizi sadece sebze olarak (et olmadan) tükettiğinizde karın kısmınızdaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Tam tahıllar
Ve yine liflere geri döndük! İşlenmiş beyaz ekmek ve makarnadansa, her zaman tam buğday olanlarını tercih edin!

Su
Şekerli içecekler, kafein bazlı enerji içecekleri ve kola gibi sıvılar kilo kaybetmenize yardımcı olmazlar. Diet kolalar bile, her ne kadar insanlara kilo verme vaadi verseler de, bu işe yaramazlar. Bu nedenle sıvı olarak su tüketmeniz ve suya sadık kalmanız çok önemlidir. Günlük içmeniz gereken su miktarının altına düşmemeye dikkat edin, böylece cildiniz de ışıltılı ve pürüzsüz olacaktır.

Bu beslenme şeklini haftada 5 günlük (günde yarım saat) bir egzersiz rutiniyle de birleştirirseniz hem kilo verir, hem kendinizi iyi hisseder, hem de gerçekten iyi ve sağlıklı görünürsünüz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İştah Nasıl Kapatılır?

İştah Nasıl Kapatılır, İştah Kapatmanın Yolları Nelerdir ? İştah Kapatmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İştah Kapatmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat