Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir?

Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir? Gizli Şeker (Pre-diyabet) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer bir kişinin kan şekeri düzeyi normalden yüksek olmasına karşın diyabet tanısı koymaya yeterli yükseklikte değilse bu durumda kişi pre-diabetik (gizli şeker hastası) olarak tanımlanır.

Diyabet Önleme Programına katılan pre-diyabetiklerin %11’inde diyabet gelişmiştir. Bazı çalışmalar pre-diyabetik çoğu kişide 10 yıl içinde Tip 2 diyabet geliştiğini saptamıştır. Yani Pre-diyabet Tip 2 diyabete adaylık durumudur.

Pre-diyabetli bireylerde kardiyovasküler hastalık riski kan şekeri normal olan bireylere kıyasla 1.5 kat daha fazladır. Diyabetli bireylerde ise 2-4 kat fazladır.

Pre-diyabetli bireyler yaşam tarzı değişiklikleri sayesinde prediyabetli olmayı önleyebilir ve geçiktirebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Evde Şeker Takibi

Evde Şeker Takibi Nasıl Yapılır? Evde Şeker Takibi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Evde Şeker Takibi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat