Germe Yaparak Sarkıklardan Kurtulun

Germe Yaparak Sarkıklardan Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Germe Yaparak Sarkıklardan Kurtulun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Op. Dr. Naci Çelik, kol ve uyluk germe yapılarak sarkıklardan kurtulunabileceğini belirtti. Kol germenin kolun dirsek ile koltuk altı bölgesi arasındaki sarkıklıkları gidermek için uygulanan bir işlem olduğunu ifade eden Çelik, “Uygun hastalar yaşlı veya önceden aşın şişman olup kilo fazlasının büyük bölümünü vermiş hastalardır. Genç hastalarda gereksiz yere bu işlemin uygulanması hem etkili bir sonuç alınmasını engeller hem de kolda rahatsız edici izlerin oluşumuna neden olur. Yapılacak işlem bazı durumlarda sadece kol germe ile sınırlı kalmaz hastaya liposuction işlemi de gerekebilir. Bazı hastalarda ise sadece liposuction yapılması yeterli olacaktır. Uygun ameliyat kararı hastanın değerlendirilmesinden sonra verilir.” dedi.

Uyluk germe ameliyatında en önemli problemin ameliyat izleri olduğunu kaydeden Op. Dr. Naci Çelik, “Bazı hastalarda bu ameliyat izini sadece koltuk akında bırakmak olası iken bazı hastalarda özellikle deri gevşekliği çok fazlaysa koltuk altından dirseğe kadar kolun iç yüzünde ince bir iz olabilir. Bu izlerin düzelip son halini bulması yaklaşık iki yıldır. Bazı hastalarda izin koltuk altı kısmına yakın olan bölümünde bir web oluşabilir ve bu web işlemden 6 ay sonra lokal anestezi altında düzeltilebilir. Hasta kilosunu koruyup kas tonusunu arttırıcı sportif egzersizler yaptığı sürece ameliyatı kalıcılığı uzundur. Hastaların ameliyat sonrası kol korseleri takması gerekmektedir (2-3 hafta). Postoperatif dönemdeki bakım önemlidir. Bölgenin temiz tutulması enfeksiyon veya yara dudakları ayrışması gibi problemleri önler. Flep altında kan birikimini önlemek için koyulan drenler 1-3 gün içinde alınırlar. Hastanın normal yaşantısına dönmesi bir haftayı tam aktivitelerine dönmesi ise (spor yapmak gibi) üç haftayı bulur.” diye konuştu.

ANADOLU_MANSET_20150409_10

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Geçmeyen Ses Kısıklığına Dikkat!

Geçmeyen Ses Kısıklığına Dikkat yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın...

Kapat