Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu!
Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu!

Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu Nedir? Aç Olup Olmadığınızı Öğrenmenin 6 Yolu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu! yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kilo kontrolünü sağlamanın bir yolu da aç olup olmadığınızdan emin olmaktır. İşte emin olmanın yolları!

En son ne zaman yemek yediniz?
Aç olup olmadığınızı anlamak için öncelikle en son ne zaman yediğinizi düşünün. Masadan birkaç saat önce kalktıysanız aç olabilirsiniz. Aç olduğunuzdan emin olmanın bir diğer yolu da canınızın ne istediğini kendinize sormaktır. Eğer canınız yemek istiyorsa açsınız ama abur cubur bir şeyler istiyorsanız aslında aç değilsiniz demektir.

Stresli misiniz?
Stres, sizde yemek isteği doğurabilir. Yemek yemek rahatlama yöntemlerinden biridir.

Bu bir alışkanlık mı?
Bazen insan, bir şeyi, sadece orada durduğu için yiyebilir. Bu, alışkanlıktır ve bu alışkanlıktan vazgeçmek zordur çünkü bu hareketi düşünmeden yaparsınız. Bu alışkanlıktan kurtulmak istek, kararlılık ve çaba gerektirecektir.

Yorgun musunuz?
Yorgun olduğumuzda canımız bir şey yemek isteyebilir. Sırf yorgunluktan yemek yemek doğru bir hareket olmayacaktır.

Sıkılıyor musunuz?
Sıkıntıdan yemek yemek, kilo alma nedenlerinin başında gelir. Zihninizi yemekten uzaklaştırın.

Mideniz size ne söylüyor?
Gerçekten de aç mı hissediyorsunuz? Gerçek açlık, karnın alt bölgesinde fiziksel bir his yaratır. Bazen de, fiziksel hissedilen açlık aslında susuzluk olabilir. Önce biraz su için, açlık hissi geçmezse o zaman gerçekten de açsınız demektir.

Açlığınızı kontrol altına alabilirseniz daha sağlıklı beslenebilir, kilo kontrolünüzü daha kolay yapabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey

Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey Nedir? Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey yazısını sadece...

Kapat