Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Gebelik (Hamilelik) Takvimi / Gebeliğin ( Hamileliğin ) 8. Haftası Neler Olur ?

Gebeliğin ( Hamileliğin ) 8. Haftası Neler Olur ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gebeliğin 8. Haftası – Sadece 224 Gün Kaldı
Gebeliğin ( Hamileliğin ) 8. Haftası Neler Olur ? Gebeliğin ( Hamileliğin ) 8. Haftası hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gebeliğin ( Hamileliğin ) 8. Haftası yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bebeğinizde Meydana Gelen Değişimler
Gebeliğin 8. haftasında bebeğinizin baştan kalçaya kadar olan uzunluğu 1,4 ile 2 cm arasındadır. Bebeğiniz bu haftada hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizde bu hafta göz kapağı çukurları oluşur ve retinadaki sinir hücreleri gelişmeye başlar. Bu hafta itibari ile burnun ucu da hazır durumdadır. Kulaklar hem içten hem de dıştan şekilleniyor. Kalbin içinde aort ve akciğere ait tüpler hazır ve belirgindir. Boğazdan akciğere giden tüpler olan bronşlar dallara ayrıldı. Vücudun gövde bölgesi uzuyor ve genişliyor. Bu hafta itibari ile dirsekler ve ayak parmakları oluşmuştur.


Anneye Tavsiye
Gün içinde ellerinizi iyice yıkayın, özellikle çiğ et tuttuktan veya tuvaletten çıktıktan sonra. Ellerinizi yıkamanız enfeksiyona neden olan bir çok bakteri ve virüsün yayılmasını engeller.

Sizin İçin İpuçları – Yorgunluk Ve Bitkinliğe Karşı Savaşma

  • Yatağa erken girin. Eğer gözlerinizi saat 8.00’den sonra açamayacak gibiyseniz, uykuya direnmeyin. Şimdi dinlenmeniz gerek, bu yüzden erkenden uyuyun.
  • Gün boyunca şekerleme yapın. 15 dakika bile günü geçirmenize yardım edebilir.
  • Boş bir gününüz olmasına gayret gösterin.
  • Daha fazla meyve, sebze, süt ürünü, tam tahıl ve yağsız et tüketin. İyi dengelenmiş bir diyet enerjinizi artırabilir.
  • Biraz egzersiz yapın. Ne kadar zor görünürse görünsün, bunu birkaç kez denerseniz, kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizi görüp şaşıracaksınız.

 

Gebeliğin 8. Haftası2


Düşük
Düşük
, gebeliğin ilk 20 haftasında, embriyo veya cenin rahmin dışında kendi başına yaşamını sürdüremeden hamilelik sonlandığında oluşur. 20 haftadan sonra hamilelik biterse ölü doğum olarak adlandırılır.

Düşük olabileceğinden endişelenmenizi gerektirecek bazı belirtiler

  • Vajinal kanama
  • Kramplar
  • Gidip gelen ağrılar
  • Sırtın küçük bir bölümünde başlayan ve karnın alt kısmına doğru ilerleyen ağrı
  • Parça düşürme


Düşüğe neler sebep olur?
Düşüğe nelerin sebep olduğunu kesin olarak bilemeyiz. Ve çoğu düşüklerin nedeni tespit edilemez. Erken düşüklerdeki genel bulgu, embriyonun gelişimindeki anormalliklerdir.

Radyasyon, kimyasal maddeler (uyuşturucu ve ilaçlar) ve enfeksiyonlar dahil bir çok faktör embriyo ve onun ortamını etkiler.

Anneyle ilgili çeşitli faktörlerin bazı düşüklerde önemli olduğuna inanıyoruz. Listeriozis, toksoplazma ve frengi gibi ender rastlanan enfeksiyonların düşüklerde etkisi vardır.

Herhangi bir özel besinin ve hatta bütün besinlerin orta düzeyde eksik alınmasının düşüğe yol açtığına dair kesin bir kanıt yoktur.

Sigara içen kadınlarda düşük olasılığı daha fazladır. Alkolde düşük olasılığını arttırır.

Bunları Biliyor Muydunuz?
Doğal yoldan ikiz bebeklere sahip olma şansınız yüzde ikiden daha az. Ancak tedavi yöntemiyle hamile kalırsanız, şansınız yüzde 20 gibi yüksek bir rakama ulaşabilir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gebeliğin ( Hamileliğin ) 7. Haftası Neler Olur ?

Gebeliğin 7. Haftası - Sadece 231 Gün Kaldı ​ Gebeliğin ( Hamileliğin ) 7. Haftası Neler Olur ? Gebeliğin ( Hamileliğin )...

Kapat