Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri
Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri

Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri Nelerdir? Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Fotoğraflarda güzel çıkmak için önce doğru makyajı yapmalı, sonra da doğru açınızı bulmalısınız.

Birçok kadının çözüm bulmaya çalıştığı sorulardan biri de tabii ki ”’Resimlerde nasıl güzel çıkarım?’’ ‘dır! Hepimiz, hangi açıdan poz verince güzel çıktığımızı bilmek isteriz çünkü bir resimde kötü çıktığımız zaman, nedense, utanır ve mahcup oluruz ve elbette ki elimizde güzel çıktığımız fotoğraflar olmasını isteriz! Biz İstanbella ekibi olarak size, hangi açıdan güzel çıkacağınızı genelleme yaparak söyleyemeyiz ama saıl makyaj yaparak resimlerde güzel görüneceğinizi söyleyebiliriz!

Baz kullanın
Bazlar düz renklerdir. İçlerinde parıltı ya da parlaklık barındırmazlar ve siz fotoğraf çekilirken yüzünüzdeki ışığı yansıtan her şeyden uzak durmalısınız. Fotoğraf makinasının flaşı ve yüzünüzdeki parıltılı ürün, fotoğrafta, yüzünüze yağ dökmüşsünüz gibi çıkmanıza neden olur.

Makyajınızı doğal ışıkta yapın
Makyajınızdan en iyi sonucu alabilmek için onu, doğal ışıkta yapın. İç mekan aydınlatmaları makyajınızın görünümü hakkında sizi yanıltabilir ve ağır makyaj yapmanıza neden olabilir.

Hafif sarı tonu içeren pudra kullanın
Hafif sarı tonlarındaki pudra, fotoğraflarda, parlak ya da şeffaf pudradan çok daha iyi sonuç verir. Çünkü diğer pudralar ışığı yansıtırlar ve yüzünüzün resimlerde parlamasına neden olurlar. Ayrıca resimlerde, solgun görünmenize neden olabilirler.

Göz altı kapatıcınızı uyumlu kullanın
Çoğumuz, göz altlarımızdaki koyu halkaları bir miktar kapatıcıyla kapatırız. Bu, günlük kullanım için sorun yaratmayacak bir yöntemdir ama fotoğraf çekileceğiniz zaman göz altlarınızın fazla ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle, fotoğraf öncesi, göz altı kapatıcınızı makyajınızla iyice uyumlu ve ahenkli bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca kapatıcınızı göz altınıza uygularken iyice harmanlayın ki çizgilerinizin belli olmamalarını sağlayın.

Siyah eyeliner ve siyah maskara
Birçok makyaj uzmanı, resimlerde güzel çıkmak istiyorsanız, siyah eyeliner ve siyah maskarakullanmanız gerektiğini söyler. Eğer siz, normalde kahverengi tolarını kullanmayı tercih ediyorsanız bile, fotoğraf çekileceğiniz gün, siyah maskara ve eyeliner kullanın. Çünkü koyu renk, daha iyi kontrast oluşturur ve bu da gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasını sağlar.

Allık
Allık kullanmayı atlamak yüzünüzün solgun görünmesine neden olur, özellikle de flaş altında. Üstelik allık, makyajınıza anlam katar. Fakat allığı gereğinden fazla kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Ruj sürmeyi atlamayın
Fotoğraflarda güzel çıkmak istiyorsanız unutmamanız gereken en önemli şeylerden biri de ruj sürmeyi unutmamaktır. Ruj sürmeyi atlarsanız, fotoğraflarda, dudaklarınız yokmuş gibi görünürsünüz.

Gölgelerden kaçının
Yüzünüze makyajla gölge vermekten kaçının. Gözlerinizin altına koyu renk gölgeler yapmayın ve fotoğraf makinasına, yüzünüzde gölge oluştumadan, nasıl bakmanız gerektiğini bulun. Doğru ışığı bulduğunuz zaman, makyajınız da güzel görülecektir.

Aydınlatmalarla vurgu yapın
Elmacık kemiklerinizin altına, çenenizin altına, burnunuzun iki yanına ve alnınızın dış köşelerine normalden 1-2 ton koyu bir bronzlaştırıcı ya da fondötenle vurgu yapabilirsiniz. Işığın vurduğu yerlerinize ise daha açık renkler kullanın. Mesela, yanaklarınızın üst kısmına, alnınızın orta kısmına ve burnunuzun üst kemiğine.

Gözlerinizi beyazlatın
Gözlerinizde oluşan kızarıklıklar için göz damlası kullanmayı unutmayın. Çünkü kızarmış gözler resimlerde gerçekten de korkunç çıkarlar. Ayrıca gözlerinizin iki köşesine az miktarda beyaz far sürerek gözlerinizin daha büyük çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, resimlerde nasıl güzel çıkacağınızı öğrenmek aslında birkaç basit makyaj hilesi ile son derece kolay! Bu ipuçlarını dışarıda uygulamaya başlamadan önce, evde kendi kendinize, doğru ışığı ve açıyı bulmak için, deneme yapmanızı da mutlaka tavsiye ediyoruz!

Sonuçta güzel fotoğraflar, güzel anılar demektir!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları

Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları Nasıldır? Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları ​yazısını sadece bilgi...

Kapat