Yeni profil mesajları

Emekli Terzi 60 yaşında.Boyun kireçlenmesi var doktor çare olmadı.Bilenler bir çare yazın lütfen.
Sn Doktor Bey. Üç sene önce kımıldayamaz hale geldim. Sizin branşınızdan bir doktora gittim. Bel fıtığı olduğunu, hemen ameliyat olmazsam kısa sürede felç olacağımı söyledi. Ben de ameliyat oldum. Ama ameliyattan sonra daha kötü oldum. Başka bir doktoru tavsiye ettiler, o da bana şikayetlerimin brusella hastalığına bağlı olduğunu söyledi. Bana ilaç verdi, kullandım. şikayetim kalmadı. Ameliyatı boşuna mı oldum?
Fikri Yetgin
Fikri Yetgin
Değerli kardeşim,
Beyin sinir cerrahisi branşında bel fıtığı ile en çok karıştırılan hastalıklardan biriside Brusella hastalığıdır. Bu hastalık genellikle hayvancılıkla uğraşan insanlarda görülür. Bazen hastalığın sübjektif belirtileri tıpa tıp bel fıtığı belirtileri ile örtüşür
Fikri Yetgin
Fikri Yetgin
Maalesef Hastanın etraflıca muayenesini yapmayan, mesleğini sorgulamayan, gerekli tetkikleri yapmayı akıl edemeyen bir hekim rahatlıkla bu iki hastalığı karıştırır. Bu karıştırma sonucunda brusella hastasını bel fıtığı diye ameliyat edebilir. sizin durumunuzun da böyle olduğunu düşünüyorum. Ancak ameliyat dosyanızın etraflıca incelenerek oluşturulacak uzman mütalaa raporuyla bu gerçek ortaya çıkabilir.
Fikri Yetgin
Fikri Yetgin
Şayet böyle bir şey varsa maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Ameliyatı Özel hastanede olmuşsanız, dava zaman aşımı süresi 5 yıl ve halükarda 10 yıldır. Şayet devlet yada üniversite hastanesinde ameliyat olmuşsanız dava aşım süresi 1 yıl her halükarda 5 yıldır. Saygılarımla