Yeme Bozukluklarında En Kritik Dönem Ergenlik

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Yeme Bozukluklarında En Kritik Dönem ErgenlikYeme Bozukluklarında En Kritik Dönem Ergenlik Midir? Yeme Bozukluklarında En Kritik Dönem Ergenlik hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeme Bozukluklarında En Kritik Dönem Ergenlik yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yapılan pek çok araştırma, erkek ergenlerin yaklaşık üçte birinin, genç kızların ise yarısının kendilerini şişman bulduğunu gösteriyor.

Bu dönemde yapılan bilinçsiz diyetler ergenin yaşam standartlarını hayatı boyunca olumsuz etkileyecek bedensel ve ruhsal sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.

SERDA KIVILCIM - BUGÜN GAZETESİ

Ergenlik dönemindeki gençlerin en büyük istekleri ise çevreleri tarafından beğenilmek, “en güzel” veya “en kusursuz vücuda” sahip olabilmek. Medyada ve sosyal paylaşım sitelerinde gördükleri fit vücutlara kavuşmanın çözümünü de çoğu zaman, “çok düşük kalorili”, “proteinden zengin” veya “tek tip besine dayalı” diyetlerde buluyorlar. İşte tehlike sinyalleri de bu noktada çalmaya başlıyor çünkü bilinçsizce yapılan diyetler hayatlarında kapanmaz yaralar açabiliyor.

Acıbadem Etiler...

Yeme Bozukluklarında En Kritik Dönem Ergenlik yazısının devamı...
 
Üst