Uzun Süre Cep Telefonu İle Yazışma Sendrom Nedeni

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Uzun Süre Cep Telefonu İle Yazışma Sendrom NedeniSinir Tuzaklanması (Sıkışması) Nedir? Sinir Tuzaklanması (Sıkışması) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uzun Süre Cep Telefonu İle Yazışma Sendrom Nedeni yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vücudumuzda kol ve bacaklara doğru uzanan sinirlerin anatomik gidiş yolları boyunca bası altında kalmaları ya da sıkışmaları sonucu oluşan bir durum olan sinir tuzaklanması (sıkışması) hakkında konuşan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Uzm. Dr. Selkin Yılmaz hastaların uyuşma, karıncalanma, duyu azlığı, ağrı ve hatta ileri dönemde kas gücü kaybı şikayetleriyle başvurduklarını belirtti.

"UZUN SÜRE CEP TELEFONUYLA YAZIŞMA SENDROM NEDENİ"
Sinirin dar bir anatomik yapının içinden geçmesinin, bölgede oluşan kırık ve travmaların, mesleki veya günlük kullanımdaki tekrarlayan zorlamaların, bez sıkma, basınçla ovalama gibi tekrarlayan hareketlerin bu sendroma yol açtığını belirten Uzm. Dr. Yılmaz, "Bilgisayar kullanımı, masa başında kollara aşırı yüklenme, bacak bacak üstüne atma, bağdaş...

Uzun Süre Cep Telefonu İle Yazışma Sendrom Nedeni yazısının devamı...
 
Üst