Sezaryenle Doğumda Ölüm Riski!

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Sezaryenle Doğumda Ölüm Riski!Sezaryen İle Doğumun Riskleri Nelerdir? Sezaryen İle Doğumun Riskleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sezaryenle Doğumda Ölüm Riski yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Gerekmediği halde sezaryen ameliyatı ile gerçekleşen doğumlarda hastalık ve ölüm (morbidite ve mortalite) oranı normal doğuma oranla daha yüksek oluyor.

Gerekli olmadığı halde sadece doğum sırasında oluşacak ağrı ve sancılardan dolayı sıkça tercih edilen sezaryenle doğum yöntemi sanılanın aksine anne ve bebek için riskli olabiliyor. Sezaryenle doğum yerine normal doğumun tercih edilmesi ise doğumun ardından annenin hızlı iyileşmesi ve bebeğin bakımına dair hâkimiyeti açısından çok daha olumlu sonuçlar doğuruyor. Konu ile ilgili bilgi veren Avrasya Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan, bazı durumlarda anne ve bebek için hayat kurtarıcı olan sezaryen ameliyatının, çok gerekmediği sürece tercih edilmemesi gerektiğini söyledi. Op. Dr. Nurcan Dalan, hastaların genellikle sezaryen olduklarında hiçbir sorunla karşılaşmayacaklarını...

Sezaryenle Doğumda Ölüm Riski! yazısının devamı...
 
Üst