Saç Koparma Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Saç Koparma Tedavi Edilebilir Bir HastalıktırSaç Koparma Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır Mıdır? Saç Koparma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Koparma yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Toplumda “saç koparma hastalığı” olarak bilinen Trikotilomani (TRK) hastalığı ile beraber depresyon gibi diğer psikiyatrik hastalıklara da rastlandığına dikkat çeken uzmanlar, dürtü bozuklukları içinde sınıflandırılan hastalığın ilaç tedavisi ve davranış terapisiyle ortadan kalktığını söylüyor.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümü öğretim görevlisi, NP İSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi psikiyatri uzmanı Prof.Dr. Mehmet Emin Ceylan, toplumda saç koparma hastalığı olarak bilinen Trikotilomani (TRK)’nin psikiyatride dürtü bozuklukları içinde sınıflandırıldığını ve tedavi edilebildiğini belirterek şunları söyledi:

“Trikotilomani (TRK) 1889’da saçlarını kökünden çeken hastalarında gördüğü zorlantısal ve önüne geçilmez dürtüyü tanımlamak için bir Fransız cilt hastalıkları uzmanı tarafından isimlendirildi. Trikotilomani kelimesi; Yunanca’da...

Saç Koparma Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır yazısının devamı...
 
Üst