Prostat Kanserinde Yeni Yöntemler

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Prostat Kanserinde Yeni YöntemlerProstat Kanserinde Yeni Yöntemler Nelerdir? Prostat Kanserinde Yeni Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Prostat Kanserinde Yeni Yöntemler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de akciğer kanserlerinden sonra görülme sıklığı en fazla ikinci kanser türü olan prostat kanserinin, yeni bir yöntem olan Galyum PSMA Pet sistemiyle daha kolay ve doğru biçimde teşhis edilebildiği belirtildi.

Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi Başhekimi ve Nükleer Tıp Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Yapar, sadece prostat içerisinde sınırlıyken yakalandığında nüks olasılığı çok düşük olan hastalığın prostat dışındaki organlara yayıldığında ise hastaların üçte ikisinin beş yıl içerisinde hayatını kaybetmesine yol açtığını bildirdi.

DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TANI
Etkili ve doğru tedavi yöntemlerinin belirlenebilmesi için hastalığın tanısının doğru zamanda ve doğru biçimde konulması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ali Fuat Yapar, dünyada prostat kanserinin görüntülenmesinde kullanılan...

Prostat Kanserinde Yeni Yöntemler yazısının devamı...
 
Üst