Prematüre Bebeklere Hassas Yaklaşılmalı

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Prematüre Bebeklere Hassas YaklaşılmalıPrematüre Bebeklere Hassas Yaklaşılmalı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Dünyada her yıl 13 milyon bebek prematüre olarak doğuyor. Türkiye’de son yıllarda erken doğan bebeklerde) sağ kalma oranları, yenilenen bakım üniteleriyle hızla artıyor.

Anne karnını hiç aratmayan donanıma sahip yenidoğan ünitelerindeki özel bakım yöntemleriyle bebekler artık daha sağlıklı oluyor. Ancak erken doğan bebeğin taburcu olduktan sonra evdeki bakımı da son derece önem taşıyor. “Prematüre Farkındalık Ayı” olarak kutlanan Kasım ayında Yenidoğan-Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nermin Tansuğ, prematüre bakımı konusunda önemli bilgiler verirken, prematüre bebeklere hassas yaklaşılması gerektiğini anlattı.

Erkendoğan bebeklerde sağ kalma oranlarının artmasıyla birlikte, daha kapsamlı bir yaklaşımın var olduğu üniteler sayesinde, bugün artık ileri yaşlarda olası rahatsızlıkların da önüne geçmenin mümkün olduğunu ifade eden Yenidoğan-Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nermin Tansuğ, “Erken doğan bebeklerde, okula başladıktan sonra öğrenme bozukluğu...

Prematüre Bebeklere Hassas Yaklaşılmalı yazısının devamı...
 
Üst