Okul Kaygısını Ciddiye Alın

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Okul Kaygısını Ciddiye AlınHangi Çocuklar Okula Zor Adapte Oluyor? Okul Kaygısı Ve Kontrolü hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Okul Kaygısını Ciddiye Alın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Acıbadem Adana Hastanesinden Uzman Klinik Psikolog Göksu Telmaç, yaptığı açıklamada, bitmeyen ağlamalar, isteksizlik, genele yayılan ebeveyn bağımlılığı, okula gitmeyi reddetme, teneffüslere çıkmama, sabah servis saati yaklaştığında kusmak gibi fizyolojik belirtilerin, okula başlama sürecindeki korkunun sıklıkla birçok çocukta görülen bir süreç olduğunu vurgulayarak, "Bu belirtiler okul kaygısı ve genel kaygı durumunun işareti olabiliyor" dedi.

0-6 yaş arası olan bebeklik ve ilk çocukluk döneminin, dünyanın ve yaşamın çocuk tarafından keşfedildiği, yeniliklerle ve buna bağlı korkularla dolu bir dönem olduğunu belirten Telmaç, 6-9 yaş aralığında ise çocukların soyut düşünceye girmeye başlasalar da hala tam anlamıyla oturmuş bir muhakeme döneminin söz konusu olmadığını kaydetti. Telmaç, bu yaşlarda...

Okul Kaygısını Ciddiye Alın yazısının devamı...
 
Üst