Nereden başlasak, NASIL Anlatsak?

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Nereden başlasak, NASIL Anlatsak?Çocuklara Cinsellik Ne Zaman Ve Nasıl Anlatılmalı? Çocuklara Cinselliği Anlatma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Nereden başlasak, NASIL Anlatsak yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Mevzu mühim; cinsellik! Siz de çocuğunuz ve cinsellik kelimelerini yan yana duyduğunuzda endişeleniyorsanız, kaygılarınızı bir kenara bırakın. Cinsel kimlik gelişimi, cinsiyetle ilgili toplumsal kodlamalar ve cinsiyet ayrımcılığı hakkında onu en doğru şekilde yönlendirecek olan sizsiniz!

Merak içindeyiz; 'Çocuğuma cinselliği nasıl anlatacağım?', ya cinsellikle ilgili yanlış algı oluşturursak', 'cinsiyet ayrımcılığı yapmamak için nasıl yaklaşacağım?', 'vajinasını sorduğunda hangi kelimeyi kullanacağım?', 'erkek olmasına rağmen bebeklere ilgi göstermesi cinsel kimlik konusunda karmaşa yaşadığını gösterir mi?' gibi pek çok soru var aklımızda.

Cinsiyet olgusu ve toplumsal kodlar; çocukların karşı cinsle olan iletişiminden duygusal ilişkilerdeki tavrına, sosyal ortamda takındığı tavırdan iş hayatındaki başarısına dek uzanan geniş bir yelpazeye etki...

Nereden başlasak, NASIL Anlatsak? yazısının devamı...
 
Üst