Hangi Vücut Tipi Hangi Sporu Yapmalı?

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Hangi Vücut Tipi Hangi Sporu Yapmalı?HER VÜCUT TİPİNİN AYRI EGZERSİZLER YAPMALARI GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ? ÖZELLİKLE BÖLGESEL SORUNLARI OLANLAR YAZDIKLARIMIZI DİKKATLE OKUMALI!

Kısıtlı zamanlarda sağlıklı ve ince bir bedene sahip olmak amacıyla yaptığımız sporun vücut tipimize göre etki göstereceğini biliyor muydunuz? Her egzersizin farklı vücut tiplerinde başka etkileri olduğuna dikkat çeken uzmanlar, hangi vücut tipinde hangi sporun yapılması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Spor yaparken kimimiz basenleri inceltmeyi, kimimiz bacakları şekillendirmeyi, kimimiz ise kolları kuvvetlendirip karın kaslarını sıkılaştırmayı hedefliyoruz. Oysa her vücut tipinin istediği egzersiz farklı, bu nedenle bazı egzersizler kimi vücut tiplerinde çok çabuk etki gösterirken, kimi vücut tiplerinde aylarca çalışılmasına rağmen hiçbir sonuç vermiyor, istenilen sonuca ulaşabilmek için vücut tipine özel sporların yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, dört temel vücut tipine uygun olan egzersizleri belirledi, işte dört temel vücut tipi ve onlara özel sporlar:

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

[gallery link="file" columns="2" ids="22030,22031,22032,22033"]

Hangi Vücut Tipi Hangi Sporu Yapmalı? yazısının devamı...
 
Üst