Erken Ergenlik Çocuğunuzu Nasıl Etkiler?

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Erken Ergenlik Çocuğunuzu Nasıl Etkiler?Erken Ergenlik Çocuğunuzu Nasıl Etkiler? Erken Ergenliğin Çocuklara Etkileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Erken Ergenlik Çocuğunuzu Nasıl Etkiler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Uzmanlar tarafından kız çocuklarında 8 yaşından önce, erkek çocuklarında ise 9 yaşından önce yaşanan ergenlik “erken ergenlik” olarak değerlendiriliyor.Aileleri ve çocukları bu süreçte neler beklediği konusunda bilgilendirme yapan Elab Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Aytaç Keskineğe; “ Özellikle annelerin erken ergenlik belirtilerinin farkında olarak, çocuklarının gelişimini bilinçli olarak izlemeleri ve şüphelendikleri durumlarda uzman doktorlara danışarak gerekli önlemleri almaları gerekir” diyor.


Ergenlik; seksüel gelişimin ve üreme fonksiyonlarının kazanıldığı dönem olarak kemik ve kasların hızlı gelişimini, vücut şeklinin değişimini ve vücudun üreme yeteneğinin kazanımını kapsıyor. Erken ergenlikte ise kız çocuklarının 8 yaşından önce, erkek çocuklarının ise 9 yaşından önce ergenliğe girmesinin nedeni sıklıkla...

Erken Ergenlik Çocuğunuzu Nasıl Etkiler? yazısının devamı...
 
Üst