Ergen Çocuğunuzla Doğru Tartışmanın Yolları Nelerdir?

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Ergen Çocuğunuzla Doğru Tartışmanın Yolları Nelerdir?Ergen Çocuğunuzla Doğru Tartışmanın Yolları Nelerdir? Ergen Çocuğunuzla Doğru Tartışmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ergen Çocuğunuzla Doğru Tartışmanın Yolları Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ergenlik çağındaki çocuğunuzu anlamaya çalışmanız ve doğru taktikler seçerek onunla tartışmanız, aranızdaki ilişkiyi sağlamlaştırır.


Çocuğunuzu disipline sokmaya çalışıyor veya onunla ateşli bir tartışma yapıyor olabilirsiniz. Sebep ne olursa olsun, bir ebeveyn olarak bağırmaya başladığınızda, güvenilirliğinizi kaybedersiniz. Kimin haklı, kimin haksız olduğu fark etmez, sesinizi yükselttiğiniz anda konuşma ya da tartışma bitmiş demektir. Bu durum, ergen çocuğunuza ne anlatmaya çalışıyorsanız çalışın sizi hedefinizden fazlasıyla uzaklaştırır. İşte kendinizi çocuğunuza bağırmaktan alıkoymanız için size üç tavsiye:

1. Tepki değil, yanıt verin
Bu işin sırrı,...

Ergen Çocuğunuzla Doğru Tartışmanın Yolları Nelerdir? yazısının devamı...
 
Üst