Dikkat Eksikliği Ve Sınav Başarısı

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Dikkat Eksikliği Ve Sınav BaşarısıDikkat Eksikliği Ve Sınav Başarısı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dikkat Eksikliği Ve Sınav Başarısı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Dikkat eksikliği ve sınav başarısı her zaman birbirine paralel seyreden iki konudur. Dikkat eksikliği olan gençlerin sınav başarısı düşmekte ve bildiklerini yapamadıkları için daha düşük puanlar almaktadırlar. Günümüzde dikkat eksikliği giderek artan sıklıkta görülmektedir. Ortalama her 10 gencin bir ya da ikisinde dikkat eksikliği karşımıza çıkmakta; diğer gençlerde ise bu oranda olmasa bile az ya da çok dikkat sorunu gözlenmektedir. Gençlik dönemi dikkat eksikliğinin en yoğun olduğu dönem olup; giderek artan bilgisayar ve cep telefonu kullanımı ile televizyon dizilerini seyretme eğilimindeki artış gençlerde bu oranı daha da yükseltmektedir.


Dikkat eksikliği dendiği zaman sadece dikkati verememe anlaşılmamalıdır. Hatta kimi zaman aileler bunu zeka düzeyi ile karşılaştırıp, kendi çocuklarının zeka düzeylerinin iyi olması nedeniyle dikkat eksikliğinin...

Dikkat Eksikliği Ve Sınav Başarısı yazısının devamı...
 
Üst