Çocuklar 'Nitelikli' Televizyon Seyretmeli

sagligimicin

Administrator
Yönetici
Çocuklar 'Nitelikli' Televizyon SeyretmeliÇocuklar Ne Kadar Televizyon İzlemeli? Televizyon Bağımlılığın Belirtileri Nelerdir? Çocuklarda Televizyon Bağımlılığı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklar 'Nitelikli' Televizyon Seyretmeli yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Toplumu bilgilendirmesi ve farkındalık düzeyini artırması nedeniyle hayatımızda önemli bir yeri olan televizyon, bilinçli yönlendirildiği ve denetlendiği takdirde oldukça eğitici ve gelişimi destekleyici bir görsel öğrenme aracı. Uzmanlar, önerilen sürelerde çocukların 'nitelikli' televizyon seyretmelerini öneriyor.

Televizyonun toplumu bilgilendirmesi, farkındalık düzeyini artırması, ekonomi, politika, eğitim ve eğlence gibi konulardaki rolünün altının çizilmesi amacıyla her yıl 21 Kasım, Dünya Televizyon Günü olarak anılıyor. BM Genel Kurulu'nun Mart 1999'da aldığı karar sonucu anılmaya başlanan bu günde televizyonun hayatımızdaki yeri bir kez daha öne çıkıyor.

Uzman Klinik Psikolog Hande Sinirlioğlu Ertaş, çocuk gelişiminde televizyonun çok önemli bir araç olduğunu belirterek ebeveynlere şu...

Çocuklar 'Nitelikli' Televizyon Seyretmeli yazısının devamı...
 
Üst