Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler
Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler

Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Formda Olmakla İlgili Acımasız Efsaneler

İşte yanlış bilinenler!

Şanslı oldukları için formdalar

Eğer formunuz yerindeyse bunu insanlar şanslı olmanıza yorar. Genetik olduğuna inanır ve bunun için çok çalıştığınızı, neleri yemekten vazgeçtiğinizi düşünmezler. Tabii ki formda olmanın bir parçası genetikle alakalıdır ama sadece çok küçük bir parçası.

Anoreksik ya da bulimikler
Fit olmak ve yeme bozukluklarının birbirleriyle uzaktan yakından alakaları yoktur. Sağlıklı ve fit bir insanla yeme bozukluğu olan birini kolayca ayırt edebilirsiniz.

Kalorilere takıntılıdırlar
Formda olan insanların sürekli kalori saydıkları düşünülür. Formda olmayı sağlayan asıl şey, nasıl ve ne zaman beslenmek gerektiğini bilmektir.

Kiloluları küçük görürler
Bu son derece yanlış bir bilgidir. Birinin formda olmayı hedeflemesi demek, herkesin formda olması gerektiğini düşündüğü anlamına gelmez.

Kendilerini beğenmiş olurlar
Bu doğru olsaydı hiçbir fit kadınla arkadaşlık kurulmazdı. Tabii ki fit kadınlar kendilerini güzel ve sağlıklı hissetmek için çalışıyorlar ama bu kendini beğenmiş kişiler oldukları anlamına gelmez.

Spor salonunda yaşıyorlar
Pek çok formda kadın, ömrünü spor salonunda geçirmez. Dengeli spor, fit olmak için yeterlidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Beslenmenize Meyve Eklemenin Kolay Yolları

Beslenmenize Meyve Eklemenin Kolay Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beslenmenize Meyve Eklemenin Kolay Yolları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat