Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Florit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Florit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Florit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Florit Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Florit Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Florit Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Florit Taşı Faydaları

  • Kişinin, anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyuları boşluk hissini yatıştırır.. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir.
  • Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit, diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak mor florit, diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkisi zayıflayan bir taştır.
  • Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın, Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz.
  • Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır.
  • Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayat geçirebilmesine yardım eder.
  • Yapmaktan çekinilen ve yetersiz kalındığı düşünülen işlerde, enerjisiyle, kişiye destek olur. Baş ağrılarında etkilidir.
  • Boyun bölgesine yakın kullanıldığında dikkat arttırır ve yetersizlik hissini yok eder. Bu özelliği dolayısıyla yapmaktan çekinilen ve yetersiz kalındığı hissedilen işlerde faydası olur. Araba kullanmaktan çekinenler bu taşı deneyebilirler.
  • Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz durumlarda ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldınız da florit size destek olacaktır.
  • Kişinin analitik yeteneklerini güçlendirir. Zihinsel açıklık ve konsantrasyonu arttırıcı etkisi dolayısıyla dikkat gerektiren işler yapanlar ve öğrenciler için özellikle faydalı bir taştır.

Yapısal Özellikleri
Eşit ölçülü kristal yapısı vardır. Çoğunlukla kübik ya da sekiz yüzlü olanları satışa sunulmaktadır. Düzgün bir renk dağılımı sergilemesi için ışığa tutulduğun da mor renkte parlar. Bu onun en belirleyici özelliğidir.

Önemli Not
Sertlik olarak diğer taşlara nazaran daha yumuşak olduğundan dolayı, çizilmesini ve kırılmasını önlemek için diğer taşlarınızdan ve takılarınızdan ayrı tutmalısınız. Temizleme amacıyla kullanacağınız suyun fazla sıcak yada soğuk olmamasına da dikkat edin ve temizlerken daha kısa süre suyun altında tutun. Sabun kullanarak temizlemeyin, taşınızın matlaşmasına neden olabilir.

Sertliği: 4
Özgül Ağırlığı: 3,0- 3,3
Kimyasal Formülü: CaF
Uyumlu Olduğu Unsur: Hava
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, üçüncü göz, taç, alın
Rengi: Sarı, kırmızı, yeşil,pembe, mavi, menekşe, mor ve beyaz renklerde olabilir
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: İngiltere, Batı Almanya ve ABD

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Epidot Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Epidot Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Epidot Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Epidot Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat