Farklı Sir Ağda Türleri

Farklı Sir Ağda Türleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Farklı Sir Ağda Türleri Nelerdir? Farklı Sir Ağda Türleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Farklı Sir Ağda Türleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Epilasyon ve ağda için gerekli bilgileri sizin için bir araya topladık. En yeni yöntemlerden babaanne tavsiyelerine kadar hepsini inceledik.


Farklı sir ağda türleri
Oryantal sir ağda: Şeker, limon suyu ve portakal ağacı yaprağından oluşan bu Fas usulü sir ağda tarifi bütün ciltler için çok uygundur. Çok sıcak bir şekilde uygulamak zorunda olmadığınız için gitgide popülerleşen bir ağda türüdür. Bu uygulamayla en az 3 ya da 4 hafta istemediğiniz kıllardan uzak durabileceksiniz.

Sıcak sir ağda: Sıcak sir ağda son günlerini yaşıyor. Yeni başlayacak olanlara sıcak sir ağda pek tavsiye edilmiyor. Sebebiyse tek kullanımlık olmaması. Sıcak sir ağda tek kullanımlık olmadığı için pek hijyenik değil, bir kere ısındıktan ve katılaştıktan sonra tekrardan ısıtıp eritebilme opsiyonu aynı sir ağdanın başka insanlarda kullanılabileceği izlenimini yaratıyor.

Soğuk sir ağda bantları: Soğuk sir ağda bantları daha hassas ciltler ve rötuşlar için kullanılmaktadır.

Epilatör, daha çok bacaklarınız için
Teknoloji sayesinde gitgide gelişen bu cihazlar artık kıllarınızı tam kökünden aynı bir el cımbızı gibi koparabiliyor. Başta biraz canınızı yakabilir ama korkmayın hemen alışacaksınız. Bikini bölgesini ve koltuk altlarınızı bu cihazlarla almamaya dikkat edin. Bu cihazların tek olumsuz yanı bütün ciltler için uyumlu olmamalarıdır.

Acelesi olanlar için: Jilet!
Uzun süredir raflara kaldırdığımız ve kullanmadığımız jiletler acelesi olan bayanlar için yeniden iş başında! Çok çabuk uygulanabilen jilet işlemi ne yazık ki sizi en fazla 2 ya da 3 gün idare edecektir çünü diğer yöntemlerin aksine kılları kökünden almaz ama köküne yakın bir yerden keser. Jiletleri çok uzun süre kullanmamaya dikkat edin (en fazla 4 kez) ve kesinlikle başkalarıyla paylaşmayın. Jilet aynı diş fırçası gibi kişisel bir üründür.

Acısız epilasyon kremleri
Epilasyon kremleri jiletle aynı etkiyi yaratır ama üst deriye daha az zarar verip kıllarınızın daha yumuşak çıkmasını sağlar. Genellikle kimyevi ürünler oldukları için kullanmadan önce bir deneme yapmakta fayda var.

Lazer epilasyon, tıbbi bir işlem
Lazer epilasyon biraz sabır isteyen bir işlemdir. Bu tıbbi işlem kesinlikle bir dermatolog ya da bir estetik cerrahi uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

Lazer epilasyon nedir?
Derinin altına ulaşıp oradaki kıl kökünü yakan bir ışından ibarettir. Bu işlem sırasında kök hücrenin yanması deride ufak tefek kalıcı izler bırakabilir bu yüzden lazer epilasyonu kol ve bacaklarınıza uygulamamaya çalışın.

Pahalı mı?
Biraz ama bu kalıcı bir çözüm olduğu için buna değebilir. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmayın yoksa cildinizde kalıcı izler oluşabilir. Eğer soluk tenliyseniz lazer epilasyonu size göre değildir bunun yerine sir ağdayı kullanmalısınız.

Yoğunlaştırılmış ışık atımı
Kesinlikle mükemmeliyetçilerin tercihidir. Bikini bölgesi ve koltuk altı kıllarına tamamen veda etmek kullanılır. Bu yöntem lazer epilasyonuyla benzerdir. Uygulanacak bölgeye soğuk bir krem sürüldükten sonra saniyenin onda biri kadar bir süre boyunca yoğunlaştırılmış ışık dalgası yollanır ve oradaki kıl köklerini ortadan kaldırır.

Süngertaşı (hassas bölgeleremize dikkat!)
Süngertaşı çok etkili olan bir babaanne yöntemidir. İşin sırrı bu işlemi suyun altında ya da duşta yapmaktır. Derinizi yumuşatıp sabunladıktan sonra süngertaşını çok fazla bastırmadan dairesel hareketlerle vücudunuzda gezdirin. Süngertaşını bikini bölgesi ve koltuk altı gibi hassas bölgelerde kullanmayın çünkü bu bölgeler çok çabuk tahriş olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlanma Karşıtı Bakım Yaparken Unuttuğumuz Bölgeler

Yaşlanma Karşıtı Bakım Yaparken Unuttuğumuz Bölgeler​ Nerelerdir? Yaşlanma Karşıtı Bakım Yaparken Unuttuğumuz Bölgeler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaşlanma Karşıtı Bakım Yaparken Unuttuğumuz...

Kapat