Evde Saç Boyamanın İncelikleri
Evde Saç Boyamanın İncelikleri

Evde Saç Boyamanın İncelikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Evde Saç Boyamanın İncelikleri Nelerdir? Evde Saç Boyamanın İncelikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Evde Saç Boyamanın İncelikleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Saçınızı kendiniz boyayacaksanız en dikkatli olmanız gereken konu düzendir.


Basit tutun
Eğer grilerinizi kapamak istiyorsanız ya da birkaç ton daha koyu veya açık bir saç rengi istiyorsanız, saçınızı evde boyamak çok daha akıllıcadır. Eğer daha dramatik ve büyük bir değişiklik istiyorsanız sizekuaföre gitmenizi öneririz. Ayrıca, saçınız zarar görmüş ya da kimyasal işlemlere maruz kalmış bir saçsa, mutlaka bir profesyonelden yardım alın ki saçınız daha da zarar görmesin.

Bir renk seçin
O kadar çok saç renk seçeneği var ki! Hangisin size uygun olduğunu keşfetmek için saç boyası markalarının web sitelerine girip oradaki testleri doldurup, hangi rengin size uygun olduğu hakkında yardım alabilirsiniz.

Kalıcı boya seçmeyin
Eğer saçınızı ilk defa evde boyayacaksanız ya da değişik bir renk denemesi yapacaksanız, kalıcı bir boya değil de, birkaç yıkamada çıkan bir boyayı tercih edin. Geçici saç boyaları 6-12 yıkamada çıkarken yarı – kalıcı boyalar 20-26 kere yıkayana kadar saçınızdan çıkmazlar. Kalıcı boyalar ise 6-8 hafta boyunca saçınızda kalırlar.

Organize olun
İşleri kolaylaştırmak için arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki malzemelerin elinizde olduğundan da emin olun.

  • Plastik eldiven
  • Eski, düğmeli bir bluz
  • Vazelin
  • Saç tokası
  • Islak bir bez
  • Geniş dişli bir tarak
  • Eski bir havlu
  • Büyük boy çengelli iğne

Tişörtünüzü giyin ve havlunuzu ensenize koyarak, çengelli iğne ile tişörtünüzü tutturun.

Test etmek
Saçınızı tamamen boyamadan önce yapmanız gereken şey, boyanın rengini saçınızın küçük bir tutamında uygulamak ve görmektir. Özellikle de bu rengi daha önce hiç kullanmadıysanız.

Saçınıza renk vermek
Saçınızı boyayacağınız gün, saçınızı yıkamayın. Birçok uzman saçınızı boyamadan 24-48 saat önce saçınızı yıkamış olmanızı öneriyor çünkü yeni yıkanmış saçlar, saç rengini emecek yağlar açısından eksik olur.

Saç çizginiz boyunca vazelini sürün ki saç boyanızla cildinizi boyamayın.

Saç boyasını kutudaki talimatlara göre hazırlayın. Saçınızı tarak yardımıyla 4 büyük parçaya ayırın ve daha sonra bölümlerden daha küçük tutamlar alarak boyamaya başlayın. Tutamları çok büyük almamaya dikkat edin. Çok büyük tutamlar alırsanız, saç boyanızdan maksimum başarıyı elde edemezsiniz.

Saçınızı boyamaya köklerinden başlayın ve aşağı doğru boyamaya devam edin. Saçınızın boyadığınız parçalarını yukarı doğru toplayarak, boyalı olmayanlara yer açın. Saçınızı tepede tutabilmek için tokalardan yardım alabilirsiniz.

Kutuda yazan şekilde boyanızı uyguladıktan sonra, saç boyanızın kendini göstermesi için 25-45 dakika bekleyin. Eğer grileriniz çoksa, boyayı en çok ne kadar saçınızda tutabiliyorsanız, o kadar tutmanızı öneririz. Sonrasında ise saçınızı soğuk suyla durulayın.

Yıkamak için bekleyin
Saçınızı duruladıktan sonra kutudan çıkan kremi uygulayın ama saçınızı yıkamayın. Şampuanla yıkanmadan önce en az 1 gün, hatta mümkünse 2 gün bekleyin ki boya saçınıza iyice otursun.

Köklere dokunuşlar yapmak
Saçınızı boyadıktan 6 hafta kadar sonra köklerinizi tekrar boyamanız gerekebilir. Bunun için bütün saçınızı baştan boyamanıza gerek yok. Saçlarınızın köküne krem uygulayın ve sadece saç köklerinizi ve tepeleri tekrar boyayın. Kökleri yıkamanıza 5 dakika kala ise geniş dişli bir tarak yardımıyla boyayı saçınıza dağıtın. Daha sonra da normal şekilde durulayın.

Evde röfle yapmak
Doğal görünümlü röfleler için ikinci bir kutu boya alın ve bu boyanın saç renginizden 1-2 ton daha açık olmasına dikkat edin. Bir boya fırçası kullanarak, röflenizi istediğiniz kalınlıkta yapabilrisiniz.


Mükemmel görüneceğinize eminiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saçlarınızı Güneşin Zararlı Etkilerinden Koruyun

Saçlarınızı Güneşin Zararlı Etkilerinden Koruma Yöntemleri Nelerdir? Saçlarınızı Güneşin Zararlı Etkilerinden Koruma Yöntemleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınızı Güneşin Zararlı Etkilerinden...

Kapat