Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Evde Manikür Nasıl Yapılır? Evde Manikür Yapmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Evde Manikür Nasıl Yapılır​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

El güzelliği için tırnak bakımı çok önemlidir. Tırnak bakımını da doğru yapmak hem tırnak sağlığı açısında hemde ellerin güzelliği açısından çok önemlidir. Şimdi sizlere evde nasıl manikür yapıldığını kolay yoldan anlatacağız. Pratik bir şekilde evde nasıl manikür yapılır ve manikür yaparken nelere dikkat edilmelidir bakalım…

Kolaylıkla öğrenebileceğiniz bazı teknikler yardımıyla tırnaklarınız evde yapacağınız pratik bir manikür işlemi ile de pekala bakımlı ve güzel olabilir.

Manikür Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bakımlı eller ve iyi bir manikür için dikkat etmeniz gereken püf noktaları:

  • Manikür işlemine başlamadan önce ellerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin.
  • Tırnaklarınızı asetonlu pamuk ile hiçbir boya ve pamuk kalıntısı kalmadığına emin olana kadar temizleyin.
  • Tercihen yüzeyi zımpara özelliği taşıyan, iki tarafı da kullanabilen bir törpü yardımı ile tırnaklarınızı sert olmayan, seri manevralar ile törpüleyin.
  • Tırnaklarınız yapısına ve beğeninize uygun şekli aldığında üzerlerine yumuşatıcı bir losyon uygulayın ve bir süre bekleyerek tırnak çevresindeki etlerin iyice yumuşamasına izin verin.
  • Önceden hazırladığınız derin bir kaptaki ılık suda parmaklarınızı 2-3 dakika kadar nemlendirin.
  • Nemlendirme işlemi sonrasında kabararak iyice belirgin hale gelen ölü derileri tırnak çevresinden hafifçe geriye itin, uzayan derileri manikür makası yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Cilt yapınıza uygun, nemlendirici özelliği olan bir krem ile bileklerinizden parmak uçlarınıza doğru masaj yapın.
  • Hem manikürünüzü daha uzun süre muhafaza etmek hem de şık bir görünüm için arzu ettiğiniz renkte bir oje seçin ve fırçaya uygun miktarda aldığınız ojeyi tırnağın orta kısmından başlayarak uygulayın. Birinci katın kuruduğundan emin olduktan sonra ikinci katı uygulayın.
  • Son olarak manikür setinizi bir sonraki kullanım için alkol ile mutlaka sterilize edin ve kendi çantasında saklayın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Şişmiş Ayaklardan Kurtulmanın Yolları

Şişmiş Ayaklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Şişmiş Ayaklardan Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şişmiş Ayaklardan Kurtulmanın Yolları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat