Anasayfa / Alternatif Tıp / Ayurveda / Eşsiz Enerji Prabhava
Eşsiz Enerji Prabhava

Eşsiz Enerji Prabhava

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Eşsiz Enerji Prabhava Nedir? Eşsiz Enerji Prabhava hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eşsiz Enerji Prabhava yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme.

Eşsiz Enerji Prabhava
Rasa, virya ve vipaka pek çok durumda yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak için mükemmel bir sistem sağlar. Ama, bazı maddeler insan organizması üzerinde enerji vericilere dair bilgiyle tahmin edilemeyen ve bu yüzden, bu sistemin dışına düşen etkilere sahiptir. Bu bile eski Ayurveda rahiplerince farkedilmiştir. Bir maddenin veya otun içinde mantığı veya bilimi yalanlayan eşsiz enerjilere probhava denir.

Ayurvedanın herhangi bir materyalist veya dualist düşünce paradigmasıyla sınırlanmadığı ve yaratılan her maddenin mistik ve ruhsal yönlerini tamamen kapsadığı hatırlanmalıdır.

Anlayışın rehberi
Mahabhutalar, tridosha, rasa, probhava ve diğerlerini de kapsayacak şekilde açıklanan sistemler katı kanunlar değil anlayışın rehberi anlamındadırlar. Bu yüzden probhavabub bir yönü bazen realiteyle doğrudan bir bağlantı sağlayarak belirli bitki ürünlerinin zihni ve algılama güçlerini etkileme yeneteğidir.

Probhavanın yaygın örneklerinden biri amla (embelica officinalis) olarak bilinen mylobalan meyvesinde bulunur. Amla, ekşianlamındadır ve bu meyveden kesinlikle ısı veren bir viryaya sahip olması beklenir. Amla yalnızca serinletmekle kalmaz, aynı zamanda büyük ölçüde gençleştirici ve zindelik verici özelliklere sahiptir. Bu özellikler, bu meyveyi yapan enerjiyle tamamen tutarsızdır. Bu prabhavadır.

Toprak tarafından sağlanan maddelerle iyileşmeyi teşvik etmek üzere Ayurveda prensiplerini kullanırken anlayışımızın ötesinde işleyen, farkedilmeyen güçlere karşı zihnimizi daima açık tutmalıyız.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Asthi Dhatu

Asthi Dhatu Nedir? Asthi Dhatu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Asthi Dhatu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat