Eski Moda Güzellik Önerileri

Eski Moda Güzellik Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Eski Moda Güzellik Önerileri Nelerdir? Eski Moda Güzellik Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eski Moda Güzellik Önerileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bu yöntemler hem cebinize, hem de cildinize iyi gelecekler!

Anneannelerimizden kalma güzellik yöntemlerini uygulamak hem ekonomik açıdan faydalıdır, hem de daha doğal bir güzellik rutinine sahip olmamızı sağlar.

Sonuçta onların zamanında bizdeki kadar çok kafa karıştırıcı seçenek yokmuş ve yöntemleri gerçekten de işe yarıyormuş!

Üstelik bu yöntemler kimyasallardan ve alerjik reaksiyonlardan korkanlar için de ideal.

Saten yastık yüzleri
Saçlarınızın elektriklenmesinden mi muzdaripsiniz? Pamuklu yastık yüzleri saçların elektriklenmesine sebep olabilir ama ipek ya da satenler bu sıkıntıyı size yaşatmazlar. Ayrıca bazıları saten ya da ipek yastık kılıflarının yüzün kırışmasını ve alerjik reaksiyonları azalttığını söylerler.

Basit ürünler
Tıpkı büyükleriniz gibi güzellik rutininizi basit tutun. Yüz temizleme ürünü olarak acıbadem sütünü, tonik olarak da gül suyunu kullanın.

Su
Bol miktarda su içmenin önemi geçmişte de biliniyordu. Büyüklerimiz ayrıca soğuk suyla yüzlerini yıkayarak, ciltlerinin canlanmasını sağlıyorlardı.

El bakımı
Tıpkı anneannlerimiz ya da babannelerimiz gibi ellerinize doğal yoldan bakım yapın; yarım bardak gül suyunu, yarım kap gliserin ve çeyrek bardak hamamelis (cadı fındığı) ile karıştırın ve ellerinizi yumuşacık yapın.

Bütün vücudunuzu nemlendirin
Büyüklerimiz her zaman bakımlarını yapıp yataklarına girerlerdi. En iyi güzellik önerilerinden biri ise yatmadan önce ellerine bol krem sürmek ve sonra pamuklu eldivenler giyerek uyumaktı. Siz de bunu yaparsanız sabaha yumuşacık ellerle uyandığınızı görürsünüz. Ayrıca vücudunuzu da düzenli olarak nemlendirmeyi unutmayın.

Zeytinyağı
Zeytinyağı tam bir mucize! Bol miktarda antioksidan içeriyor ve cildi hava kirliliğine karşı korur. Zeytinyağını rahatlıkla yüzünüz ve vücudunuz hatta kütikülleriniz için bile kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlara olan faydasını da unutmamalı!

Göz için öneriler
Koyu renkli halkalardan mı şikayetçisiniz? Domates ve limon suyunu karıştırın ya da çiğ patatesi dilimler halinde kesin. Şiş gözler içinse salatalık ve soğumuş çay poşetleri bire birdir.


Sizin de bildiğiniz eski moda güzellik önerileri varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Uykuda Uygulayabileceğiniz 9 Bakım Önerisi

Uykuda Uygulayabileceğiniz Bakım Önerileri Nelerdir? Uykuda Uygulayabileceğiniz Bakım Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykuda Uygulayabileceğiniz 9 Bakım Önerisi​ ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat