Anasayfa / Sağlık Rehberi / Madde Bağımlılığı / Eroinin Yoksunluk Belirtileri
Eroinin Yoksunluk Belirtileri

Eroinin Yoksunluk Belirtileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Eroinin Yoksunluk Belirtileri Nelerdir? Eroinin Yoksunluk Belirtileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eroinin Yoksunluk Belirtileri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Fiziksel bağımlılık maddenin yüksek doz alımlarıyla gelişir, vücut maddenin varlığına adapte olur ve eğer aniden azaltılırsa “yoksunluk” belirtileri meydana gelir. Eroin kesildikten 6-8 saat sonra yoksunluk belirtileri başlar. Belirtiler 2-3 gün içinde en şiddetli dönemini yaşar ve 7-10 gün içinde sonlanır. Ancak bazı belirtiler 6 ay kadar sürebilir.

Yoksunluk belirtileri; rahatsızlık, gerginlik, kas ve eklem ağrısı; uykusuzluk, kusma, kolların diken diken olması (cold Turkey), terleme, sarsıntı, esneme ve halsizliktir.

Eroinin Entoksikasyon ve sonuçları;

Yüksek dozlarda alındığında tepkisizlik, yavaş solunum, beden ısısında düşme, kalp atışlarının yavaşlaması, tansiyon düşüklüğü, koma ve ölüm görülebilir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Eroin (Opiyat)

Eroin (Opiyat) Nedir? Eroin (Opiyat) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eroin (Opiyat) yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat