Anasayfa / Sağlık Rehberi / Madde Bağımlılığı / Eroinin Kimyasal Özellikleri
Eroinin Kimyasal Özellikleri

Eroinin Kimyasal Özellikleri

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Eroinin Kimyasal Özellikleri Nelerdir? Eroinin Kimyasal Özellikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eroinin Kimyasal Özellikleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Eroinin Görünüşü, Eroinin Kullanım Şekilleri
Beyaz ile koyu kahve arasında değişen renklerde olabilen bir tozdur. Eroin genellikle enjekte edilerek (shooting ya da mainlining diye bilinir), burundan çekilerek ve ağız yoluyla alınarak kullanılmaktadır. Tipik olarak bir eroin kullanıcısı, günde üç-dört kez enjeksiyon yapar.

Damar yoluyla kullanımlarda, çok kısa sürede hızlı etki yapmaktadır. içildiğinde ya da burundan çekildiğinde tepe etkisini, 10 ila 15 dakika içinde göstermektedir. Etkisi 4-6 saat kadar sürdüğünden, kişi günde 3-4 kez eroin kullanmak zorunda kalır.

Burundan çekerek ya da içilerek eroin alma, damardan enjeksiyon yolu gibi yoğun bir “etki” (rush) üretmese de; NİDA araştırmacıları eroinin üç kullanım şeklinin de bağımlılık yapacağını doğruladılar. Ulusal verilere göre eroin kullanıcılarının en geniş gruplarından biri, 30 yaşın üstünde olmaya devam etmektedir.

Eroinin Kimyasal Özellikleri
Afyonun ingilizce karşılığı “opium”dur. Afyon ve benzeri maddelerin tümüne “opioid” adi verilmektedir. Eroin de afyon haşhaşından elde edilen ve uyuşturucu özelliği taşıyan bir maddedir. Büyük oranda bağımlılık yapma özelliğine sahiptir. Opiodlar arasında afyon sakızı, morfin, kodein de sayılabilir.

Eroinin Sokak İsimleri
Mal, beyaz toz, beyaz kelebek, kağıt üstü, h(eyç), junk, staff, charlie, kireç, kar, cevher, kız, beyaz peynir, ilaç, something vb. eroin için kullanılan diğer adlardır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ecstacy – Extacy – Ekstazi Yoksunluğu Ve Sonuçları

Ecstacy – Extacy - Ekstazi Yoksunluğu Ve Sonuçları Nelerdir? Ecstacy – Extacy - Ekstazi Yoksunluğu Ve Sonuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ecstacy...

Kapat