Erken Yaşlanmaya Karşı Öneriler

Erken Yaşlanmaya Karşı Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Erken Yaşlanmaya Karşı Öneriler Nelerdir? Erken Yaşlanmaya Karşı Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Erken Yaşlanmaya Karşı Öneriler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Cildiniz kutsaldır, genç görünmenizin ve güzel kalmanızın anahtarıdır. Konu sağlığınız olduğunda, önlem almak her zaman tercih edilen davranış şekli olmalıdır ve bu cilt bakımınız için de geçerlidir.

Güneş kremi: Koruyucu kayamız
Güneş kremi cildinizi çevre etkenlerinden ve erken yaşlanmadan koruyan en önemli koruyucudur. Güneş, birçok farklı dalga boyutunda enerji yayar ve bunun en tehlikeli formu da gözle görülmeyenidir. Biz, bunu ”UV” olarak biliyoruz. Bu dalga boyutu, cildinize hücrelerinden başlayarak zarar verir ve kanser lezyonları oluşmasına (melanoma gibi) sebep olabilir. Güneş kremi, cilt tarafından emilir ve zararlı ışınların cilde işlemesini önler. Güneş kremi alacağınız zaman hangi markayı kullanacağınıza arkasındaki etiketi okuyarak ve UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyup korumadığına bakarak karar vermelisiniz.

ÖnerimizHer gün, makyajınızı yapmadan önce, hangi mevsimde olursak olalım, güneş kremi sürmenizdir. Çantanızda ya da arabanızda bir tüp güneş kremi mutlaka bulundurun. ​


Retinol: Yaşlanma karşıtı
Retinol, A vitamininin aktif bir formudur. Retinolün pek çok kullanım çeşidi vardır. Bizler yaşlandıkça, cildimizin hücre yenilenmesi yavaşlar, bu da cildimizin zarar görmesi demektir (yaşlanma lekeleri, güneş lekeleri vb. oluşmaya başlar). A vitamininin moleküler yapısı cildin dış yüzeyinden kolayca geçebilecek küçüklüktedir ve böylece, cildin iyileşmesini ve epidermisin alt katmanlarında yeni deri oluşumunu sağlar. Retinol serumun düzenli kullanımı cildinizi yumuşak ve yüzünüzü taze tutar.

ÖnerimizRetinol cildinizi güneş ışığına ekstra hassas hale getirebilir, bu sebeple retinolü geceleri kullanmalı, gündüzleri ise mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.


C Vitamini: Sitrik zımba
C vitamini içerisindeki pek çok antioksidan sayesinde övgü toplamaktadır ve konu cilt bakımı olunca bu fazlasıyla takdir edilir. C vitamini (diğer adıyla askorbik asit) kolajen oluşumunda önemli rol oynar. Kolajen, cilde sıkılık ve kendini yenileme yetisi veren bir maddedir.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar C vitamininin cilt için fazlasıyla önemli olduğunu göstermekte. Serbest radikallerin yarattığı zararı yavaşlatmak dışında ayrıca, hücrelerin içine işleyerek DNA hasarını da geriye döndürüp düzeltebildiğini kanıtlamıştır.

ÖnerimizC vitamini içeren saf bir topikal serum ya da yüksek kaliteli bir nemlendirici edinmeniz.


Meyve asidi peelingi
Kimyasal peeling birçok estetik cerrahının ve dermatoloğun sıkça kullandığı bir yöntemdir. Cildi derinlemesine temizleyen peelingler fenol adlı bir kimyasal içerirler. Bu kimyasal, cildin dış yüzeyini soyar ve ciltte gözle görülür değişikliğe sebep olur ama uzun da bir iyileşme süresi vardır.

Bu sene peelinglerdeki son çılgınlık, daha doğal olmaları. Bu da daha az kimyasal içermesi demek ve bunun sonucunda da ciltte daha hafif bir değişim olmakta. Peelingi cilt bakımınızın düzenli bir parçası olarak kullandığınız zaman meyve asidi peelingleri (çoğunlukla glikolik asit) cildinizin adım adım düzelmesini ve güzelleşmesini sağlayacaktır.

ÖnerimizMinimum 6 ayda 1 peeling yaptırmanız. 


Cildinize zarar verecek dış etkenlere dikkat ederek ve yukarıda bahsettiğimiz önlemleri alarak, cildinizin yaşlanmasını geciktirebilir ve çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri

Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri Nasıldır? Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç...

Kapat