Anasayfa / Erkekler İçin Sağlıklı Yaşam / Erkek Bakımı / Erkek Saç Bakımı / Erkeklerde Saç Diplerinin Bakımı Nasıl Yapılır?
Erkeklerde Saç Diplerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Saç Diplerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Erkeklerde Saç Diplerinin Bakımı Nasıl Yapılır? Erkeklerde Saç Diplerinin Bakımı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Erkeklerde Saç Diplerinin Bakımı Nasıl Yapılı​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sağlıklı Saçların Yolu Saç Diplerine Bakım Yapmaktan Geçer
Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen erkekler saçlarına değil saç diplerine iyi bakmalılar. Çünkü sağlıklı saçlar için en önemli şey saç dipleridir. Saçlarda proteinden başka hiçbir şey olmadığı için saçlar kendilerini yenileyip onaramazlar. Ancak saç dipleri öyle değildir.

Saçlarınız saç diplerinden çıktığına göre sağlıklı bir saç dibi sağlıklı saçların garantisidir. Saç diplerinizi sağlıklı tutmak için aşağıdaki pratik ve kolay adımları deneyebilirsiniz.

Günde Bir Kez Yıkayın
Saç diplerinizi temiz tutmak gözeneklerin tıkanmaması ve başka sorunlar yaşamamak için anahtardır. Saçınızı yumuşak bir şampuanla, şampuanı saçta iki dakika kadar tutmak suretiyle her gün yıkayın. Durulama ve yine şampuanlama ile tekrar uğraşmayın. Tek bir şampuan yeterlidir.

Her Hafta Ölü Deriden Arının
Haftada bir ya da iki kere, lif ile ovalayarak ölü deri ve kirden saç derinizi arındırın. Yüzde kullanılmak üzere yapılmış yumuşak lifler saç diplerinize zarar vermeyecektir.

Saç Diplerine Masaj Yapın
Saç diplerinize masaj yapmak, kan dolaşımını hızlandırıp kasları gevşeteceğinden çok yararlıdır. Saç diplerine yapılan masaj saçın hızlı uzamasını sağlar, parlaklık kazandırır ve dinlendirir.

Haftada bir parmak uçlarınızla dairesel yönde kuvvet uygulayarak saç diplerinize masaj yapın. Saçlarınızı çekmemek için parmaklarınızın saçların altında olmasına dikkat edin. Bunu 3-4 dakika uygulayın.

Saç Kuruluğu İçin Tedbir Alın
Kuru saç diplerinin en büyük nedenlerinden biri sıcak su altında saçlarınızı şampuanlamaktır. Bunu yapmak derinizin doğal yağını yok ederek kuruluğa neden olur. Ilık suyla yıkanmaya çalışın. Saçlarınızı fazla föne maruz bırakmak da kuruluğa yol açabilir. Eğer ciddi bir kuruluk fark ediyorsanız bakım kremlerini kullanarak saç diplerinizi nemlendirebilirsiniz.

Güzel görünen saçlar için sağlıklı saç diplerine sahip olmanız gerekir. Yukarıdaki önerilerden faydalanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Araştırma Sonuçları

Vajinismus Araştırma Sonuçlarına Göre Bu Problemi Kaç Kadın Yaşamaktadır? Vajinismus Araştırma Sonuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Araştırma Sonuçları ​yazısını sadece bilgi...

Kapat