Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / En Sık Sorulan Güzellik Soruları Ve Cevapları
En Sık Sorulan Güzellik Soruları Ve Cevapları

En Sık Sorulan Güzellik Soruları Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
En Sık Sorulan Güzellik Soruları Ve Cevapları Nelerdir? En Sık Sorulan Güzellik Soruları Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Sık Sorulan Güzellik Soruları Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bu önerilerimizi mutlaka dikkate alın, daha sağlıklı bir cilde merhaba deyin.

Bazı kremlerin kapaklarının altında ince plastik bir kapak daha oluyor. Bunu kullanmalı mıyım, yoksa atabilir miyim?
Işık ve hava ile temas eden kremlerin birçok aktif bileşenleri (C vitamini ve retinol da dahil olmak üzere) etkilerini kaybederler. Bu nedenle, bu kapakları saklamanız gerekir. Ayrıca kreminizin etkisini korumak için, onları soğuk ve karanlık bir alanda tutun.

Şampuanımı daha uzun kullanabilmek için, arada, içine su katıyorum. Bu şampuanın temizleyici özelliğini azaltır mı?
Eğer şampuanınız konsantre bir ürünse bu, şampuanınızı köpürtecektir. Bunun dışında şampuanınıza, aşırı miktarda olmadığı sürece, su katmanızda bir sakınca yoktur.

Makyaj fırçalarımı ne sıklıkta yıkamalıyım?
Ayda 1 kere fırçalarınızı yıkamanız yeterlidir. Fırçanızı sıcak, sabunlu suya batırın. Bunun için şampuanınızı kullanabilirsiniz. Daha sonra durulayın, temiz bir havlu ile fırçanızı kurulayın ve fön makinanızla fırçanızı kurutun.

Grip geçirdikten sonra rujumu çöpe atmalı mıyım?
Hayır. Rujunuzu gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü bu virüs kolayca ölecektir. Ayrıca aynı virüs size bir kez daha bulaşamaz çünkü vücudunuz bu virüse karşı bağışıklık kazanmış olacağı için, kendini koruyabilir. Fakat streptokok boğaz ağrısına yakalandıysanız durum farklıdır. Bu virüs, uzun süre rujunuzun üzerinde yaşayabilir, bu nedenle bu rahatsızlığı geçirdikten sonra rujunuzu çöpe atmanız gerekir.

Cildimde akne varken ya da cildim dışa vurduğunda lif kullanabilir miyim?
Lif ile kaşınan cildinizi rahatlatmak baştan çıkarıcı bir fikir olsa da, lifle sorunlu bölgeyi ovalamak durumunuzu daha da kötüleştirebilir.

Gözün iç kısmına kalem çekmek güvenli midir?
İki şeyi daima aklınızda bulundurun; titremeyen bir el önemlidir, yoksa kalemi gözünüze sokabilirsiniz ve gözünüzde farkında olmadığınız bir enfeksiyon varsa bunu kaleminize de bulaştırabilirsiniz. Fakat bu gözünüze kalem çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Her kulanımdan sonra göz kaleminizin ucunu açmayı unutmayın. Böylece kaleminizin üzerinde olası bir bakteri oluşumunu önlemiş olursunuz.

Yüzüm için kullandığım cımbızı kıymık çıkarmak gibi acil durumlarda da kullanabilir miyim?
Eğer gereken önlemleri alırsanız; elbette! Cımbızınızı ilk yardım için kullandıktan sonra kaynatarak ya da dezenfektanla temizleyerek bakterilerin yüzünüze bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca her kullanımdan sonra cımbızınızı alkolle silmenizde fayda var.

SPF özelliği olan dudak kremlerini ya da güneş kremlerini torpido gözünde saklayabilir miyiz?
Hayır. Özellikle de havanın sıcak olduğu yaz aylarında bunu asla yapmamalısınız. Çünkü yüksek ısı güneş kreminizin koruyucu etkisini yok eder ve dudak kreminiz de erir.

Vücut kremimi duşta bırakabilir miyim?
Kapağını sıkıca kapadığınız sürece bir sakınca yoktur. Ayrıca ürünü 6-8 ay arasında kullanıp, bitirmeniz gerekmektedir.

Genellikle makyajımı işe giderken otobüste yapıyorum. Bu, malzemelerimin kirlenmelerine sebep olur mu?
Eğer otobüste bir yerlere dokunduğunuz ellerinizi, makyaj malzemelerine sürmezseniz bir sorun olmaz. Sadece araba sallanırken göz makyajınıza dikkat edin ki kazalar yaşamayın. 


Bu cevapları göz önünce bulundurursanız, hem sağlığınızı, hem de makyaj malzemelerinizi korumuş olursunuz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz?

Her Gün Kullandığımız Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz? Güzellik Ürünlerini Doğru Mu Uyguluyoruz hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Gün Kullandığımız Güzellik...

Kapat