Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri
En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri

En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri​ Nelerdir? En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Hızlı Uygulayabileceğiniz Güzellik Hileleri​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Oje kurutmanın, kötü bir saç kesimini uzatmanın ve güzellikle ilgili ihtiyaç duyduğunuz en hızlı çözümler…

Ojeyi kurutmanın en hızlı yolu
Ellerinizi buz gibi suyun içine sokun. Soğuk su ojeyi dondurarak kurutur. Ojenizi sürdükten sonra iki dakika boyunca havayla kuruması için bekletin, sonra ellerinizi soğuk suya daldırın ve üç dakika bekleyin. Bu süre ojenin tamamen katılaşması için yeterli olacaktır.

Diğer bir seçenek, ojelerinizin katmanları arasında saç kurutma makinenizi soğuk havaya ayarlayıp tırnaklarınıza uygulayın. Böylece diğer katmana geçmek için uzun süre beklememiş olursunuz.

Kolay ipucu
Zamanla yapış yapış ve yoğun bir hal aldığından eski ojelerin kuruması sonsuza dek sürebilir. Ojenizin rengi değişmeye başladığında şişesini çalkalayın. Ojenin aşırı yoğunlaşıp kullanılmaz hale gelip gelmediğini bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Yüz kızarmasını en aza indirmenin en hızlı yolu
Ensenize soğuk, nemli bir havlu koyun. Egzersiz yaparken vücut ısınızın yükselmesi ve yüzünüzün kızarması bedeninizin verdiği normal bir tepkidir. Kan damarlarınız genişler ve cildinizin üst kısmına kan akışı hızlanır, bu da kırmızı bir görünüme yol açar.

Ensenize soğuk ve nemli bir havlu koyarak bu damarların genişlemesini önler, buradaki sinir uçlarını hissizleştirir ve vücut ısınızın daha çabuk düşmesini sağlarsınız. Yüzünüzü soğuk suyla yıkamanız da aynı etkiyi verecektir.

Kolay ipucu
Spor salonuna giderken yanınıza bir su spreyi alın. Egzersiz sırasında yüzünüzün kızardığını hissettiğiniz anda yüzünüze bir miktar su sıkın. Bu kızarıklığı en aza indirmenizi sağlar.

Gözlerdeki şişliği önlemenin en hızlı yolu
Bir paket dondurulmuş sebzeyi ince bir beze sarın ve bunu 10 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde tutun. Akşam aldığınız alkol ya da yediğiniz tuzlu yiyecekler gözlerinizin etrafında sıvı tutulumuna neden olabilir. Soğuk paket gözlerinizin altındaki kan dolaşımını hızlandıracak ve sıvının azalmasını sağlayacaktır. Neden sebze sorusunun cevabı ise sebzelerin yüz hatlarını daha fazla çevrelemesidir. Fasulye ya da mısır bu iş için en idealleridir.

Papatyanın içinde iltihap sökücü maddeler bulunduğu için soğuk papatya çayıyla ıslatılmış yumuşak bir bez de aynı etkiyi yakalamanızı sağlayabilir.

Kolay ipucu 1
Alkol alacaksanız ya da tuzlu yiyecekler yiyecekseniz bol miktarda su içmeye özen gösterin. Ertesi gün gözleriniz daha az şiş olacaktır.

Kolay ipucu 2
Şiş gözleri önlemek için yatarken başınızın altına iki yastık koyun. Sıvı tutulumu söz konusu olduğunda yer çekimi bizlerin dostudur.

Ağda sonrası tahrişi yatıştırmanın en hızlı yolu
Tahrişi yatıştırmak, kaşıntıyı önlemek ve kızarıklığı azaltmak için rahatsız olan bölgeye az miktarda hidrokortizon krem sürün. Tüyleri köklerinden koparmak için kullandığınız güç tahrişe neden olabilmektedir. Kalın tüylerin alınması daha zor olduğundan, bikini bölgesi ve koltukaltı gibi bu tüylerin çıktığı yerlerin daha fazla tahriş olması ihtimali yüksektir.

Kaşlar gibi hassas noktalar da tahriş olma eğilimdedirler. Ağdadan sonra tahriş olan bölgelere parmağınıza sürdüğünüz nohut büyüklüğündeki hidrokortizon kremi uygulayın.

Kolay ipucu
Cildiniz daha hassas olduğundan adetinizin başlamasına 3 gün kala ağda yaptırmayın.

Kopuk bir tırnağı onarmanın en hızlı yolu
Tırnağınıza çay poşetleriyle yama yapın. Tırnaklar birçok sebepten dolayı kopabilirler; zayıftırlar, yumuşaktırlar ya da uzun süre suda kalmıştırlar ki bu onların daha da yumuşamasına neden olur.

Sebebi ne olursa olsun, tırnağınız koptuğunda uzamasını beklemek zorunda değilsiniz. Çay poşetinden kopuğu tamamen kapatacak büyüklükte bir parça kesin. Bu parçaya bir damla tırnak tutkalı sürün ve parçayı kopuk olan bölgeye yapıştırın. Biraz kuruduktan sonra, iyice düzelip tırnağınızın şeklini alması için bastırın. Daha sonra da tırnaklarınıza 2 kat oje sürün.

Kolay ipucu
Bulaşıkları yıkarken ya da temizlik ürünleri kullanırken, ellerinize eldiven takmaya özen gösterin. Su ve kimyasallar tırnakların güçsüzleşmesine neden olarak, daha çabuk kırılmalarına sebep olabilir.

Değişken bronzluğu düzeltmenin en hızlı yolu
Limon suyuna batırılmış bir parça pamuğu bronzluğun çizgili ya da düzensiz olduğu kısımlara sürün. Limondaki sitrik asit doğal bir cilt parlatıcısı ve temizleyicisidir. Limon fazla bronzlaşmış cilt hücrelerinin dökülmesini sağlayarak eşit uygulanmamış bronzlaştırıcının etkilerini azaltır.

Diğer bir seçenek olarak nemli deriye kabartma tozuyla hafifçe masaj yapın. Limon suyu gibi kabartma tozu da yeni bronzlaştırılmış deriyi temizleyerek, alttaki doğal cildin daha fazla ortaya çıkmasını sağlar.

Kolay ipucu
Bronzlaştırıcınızı nemlendiriciyle karıştırın. Avcunuza ikisinden de eşit miktarda aldıktan sonra karışımı cildinize uygulayın. Seyreltilmiş bronzlaştırıcınız size daha doğal bir renk verecektir.

Kötü saç kesimini uzatmanın en hızlı yolu
Ne yazık ki kötü bir saç kesimini hızlı bir şekilde uzatmanın bir yolu yok. Ancak saçınız uzayana kadar (her ay yaklaşık olarak 1.30 cm) yaşadığınız kabusu hafifletmenin yolları mevcut.

Öncelikle saçlarınızı yıkayıp kendiniz şekillendirmeyi deneyin, çünkü kuaförün saçlarınıza verdiği şekil onun olduğundan daha kötü görünmesine neden oluyor olabilir. Sonra uzama aşamasında size yardımcı olabilecek aksesuarlar bulun. Çok kısa kakülleri arkaya çekmek için saç bandı kullanabilir, aşırı hareketli katmanlar için at kuyruğu deneyebilir ya da gevşek bir topuzla kamuflaj sağlayabilirsiniz.

Kolay ipucu
Saç kesiminizden gerçekten hiç mutlu değilseniz, memnuniyetsizliğini hemen kuaför salonunun yöneticisine bildirin. Saç kesiminizi yeniden şekillendirebilecek başka bir saç stilisti isteyin. Birçok yönetici size yardımcı olmaktan memnun olacaktır.

Saç kurutmanın en hızlı yolu
Saçınızı alt katmanlarından başlayarak, saç kurutma makinesiyle alttan kurutun. Saçlarınızı üstten başlayarak kurutursanız, sonunda kendinizi alttaki nemli saçları üstteki kuru saçlarla birlikte tarayarak kuru saçları yeniden ıslatırken bulursunuz.

Öncelikle saç kıl yuvalarını sararak daha fazla su emmesini önlemek için saçınıza saç köpüğü sürün. Sonra saçlarınızı öne atarak üst kısımlarını tokayla bağlayın. Saç kurutma makinenizle saçınızın alt katmanlarını kurutmaya başlayın. Alt kısımlar kuruduktan sonra bir fırça yardımıyla saçlarınızı kurutup düzleştirin. Bu teknik saç kurumak için harcadığınız zamanı üçte bir oranında azaltacaktır.

Kolay ipucu 1
Sırılsıklam saçları saç kurutma makinesiyle asla kurutmaya çalışmayın. Çok ıslak saçları kurutmak için yüksek derecede ısı kullanmanız gerekir ve böylece saçınıza hiç istemeyeceğiniz zararlar vermiş olursunuz.

Kolay ipucu 2
Saç kurutma sürecini daha da kısaltmak istiyorsanız en az 1.800 vatlık kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz.

Beyaz saçları gizlemenin en hızlı yolu
Beyazlarınızı maskarayla gizleyin. İnsanlar yaşlandıkça saç kökleri renk pigmenti üretme yeteneklerini kaybederler. Sonuç: beyaz saçlar. Tek bir beyaz saçı gizlemek için saç renginize uygun bir maskarayı beyaz saç teline uygulayın. Eğer saçınızda daha fazla beyaz saç bulunuyorsa, saçınızı şekillendirirken, saçınıza biraz daha hacim katmayı deneyin. Saçınızı kurutmadan önce beyaz saçların olduğu kısımlarda köklere doğru hacim verici ürünler sıkın ve sonra da saçlarınızı önünüze alıp tarayın. Bu tavsiye beyazlar düz saçlarda daha fazla göründüğü için verilmektedir.

Kolay ipucu
Saçlarınızı bol katmanların bulunduğu bir modelde kestirin. Bu şekilde saçlarınıza hareket katarak beyazlarınızın daha az fark edilmesini sağlarsınız.

Yüzünüzdeki yastık izlerini gidermenin en hızlı yolu
Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendiriciyle hafif masaj yapın. Cilt hücreleri, derinin sarkmaması için yastık görevi gören sıvıyla doludurlar. Yüzünüz yastığa gömülmüş bir şekilde 8 saat uyuduğunuzda bu sıvı hücrelerden sızar ve vücudunuz tarafından emilir. Ve bu da kırışıklara neden olur.

Yataktan çıktığınızda cilt hücreleri yavaş yavaş bu sıvıyla dolar. Ilık su bu bölgedeki kan akışını arttırarak bu süreci hızlandırır. Yüzünüze sürdüğünüz nemlendirici de yeniden su kazanmasını ve masaj yapmak kırışıklıkların elle yumuşatılmasını sağlar.

Kolay ipucu
Pamuk yerine yumuşak saten yastık kılıflarında uyumaya çalışın. Saten yastık kılıflarıyla uyku kırışıklarından tamamen kurtulmanız mümkündür.


Bu güzellik tavsiyeleri ile zamandan tasarruf etmeniz, her zaman güzel görünmeniz ve şikayetçi olduğunuz kusurlarınızı kolayca örtmeniz mümkün olacaktır. Zaman kaybetmeden bu tavsiyeleri deneyin deriz! Sizin de uyguladığınız taktikler varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlayın

Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Nasıl Sağlarsınız? Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlamak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlayın​ ​yazısını sadece...

Kapat