En Doğal Güneş Koruyucu: Sakal

En Doğal Güneş Koruyucu: Sakal

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sakallar Ultraviyole Işınların Cilt Altına Ulaşmasını Azaltır Mı? Sakalların Ultraviyole Işınları Cilt Altına Ulaşmasını Azaltması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Doğal Güneş Koruyucu: Sakal ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İşte sakal bırakmak için geçerli bir sebep: Ultraviyole ışınlar… Sakallar, ultraviyole ışınlarının cilt altına ulaşmasını yüzde 50 ila 90 oranında azaltıyor. Avustralya’da yapılan son araştırma sonuçları şaşırtıcı değil mi?

Cildin UV engelleme yüzdesi sakalın uzunluğuna ve güneşin açısına bağlı. Ancak tamamen de korunduğunuzu düşünmeyin. Çünkü yüzünüzün sakal olmayan çok küçük bölgesi bile ultraviyole ışınlardan zarar görmeniz için yeterli bir sebep. Bu bölgelere mutlaka koruyucu bir ürün sürmelisiniz. Makul uzunluk ne mi? Bunu ölçmek zor. Ancak karışık da olsa uzun bir sakal her zaman kirli sakaldan çok daha koruyucu bunu bilin. Kirli sakal olarak tanımlanan en kısa boydaki sakalın çok az koruma sağladığı yönünde. Yeni çıkmış bir sakal yaklaşık 2 faktör gibi korurken daha uzun sakallar 21 faktöre kadar koruma sağlıyor. Uzun sakal güneş korumasının yanı sıra sizin için ikinci bir müjdeli haber demek bir yandan da… Çünkü her sabah düzenli tıraş olmak yok, cilt tahrişi yok, zaman kaybı yok.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Her Romatizmal Hastalık Kalbi Etkiler Mi?

Her Romatizmal Hastalık Kalbi Etkiler Mi? Romatizmal Hastalıkların Kalbe Etkisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Romatizmal Hastalık Kalbi Etkiler Mi ​yazısını sadece...

Kapat